700 milionů liber za posily a nic z toho. Solskjaera čeká 12 úkolů!

700 milionů liber za posily a nic z toho. Solskjaera čeká 12 úkolů!

Hodně práce čeká Ole Gunnara Solskjaera v létě na lavičce Manchesteru United. Alespoň si to myslí někdejší opora klubu Gary Neville. Podle něj se bude muset norský kouč vypořádat asi s 12 úkoly, což nebude vůbec jednoduché, zvlášť v případě, když se všechny týkají hráčského kádru.

Rudí ďáblové za poslední roky utratily za posily více než 700 milionů liber, ale na kýžený mistrovský titul to stále nestačí. Po odchodu Sira Alexe Fergusona od kormidla celek z Old Trafford strádá. Na jeho lavičce se nevedlo Davidu Moyesovi, Ryanu Giggsovi, Louisi van Gaalovi ani José Mourinhovi.

Až pod Solskjaerem to vypadá na lepší zítřky. Pokud si tedy poradí s celou řadou problémů, které bude muset vyřešit.

Ještě předtím se ale musí pokusit vybojovat si účast mezi čtyřmi nejlepšími celky Premier League, což by klubu zajistilo Ligu mistrů v příští sezoně. Pak na řadu přijde složení kádru. Do toho po Fergusonově konci přišla celá řada velkých jmen jako Juan Mata, Anthony Martial, Paul Pogba, Victor Lindelof či Romelu Lukaku. Ale nic z toho…

„Za šest nebo sedm let utratili United přes 700 milionů liber na posilách, ale jejich boj s Liverpoolem nebo Manchesterem City je marný. Podívejte se na ztrátu, s jakou se na konkurenci díváme. V létě tak musí přijít obměna kádru. V týmu jsou čtyři hráči, u kterých je potřeba podepsat novou smlouvu. Pak je potřeba podepsat čtyři nová jména a další čtyři hráče musíme co nejvýhodněji prodat. To bude chtít dobrého obchodníka. Někoho, kdo umí zatahat za nitky, což se v minulých letech nedařilo. Bude to hodně práce a já si nemyslím, že by to měl mít na starost jen manažer. Nicméně na tom do značné míry bude záležet jeho úspěch,“ řekl Neville.

Na přestupovém trhu by mu mohli pomoci například bývalé legendy klubu Peter Schmeichel nebo Edwin van der Sar, o jejichž manažerském zapojení na Old Trafford se v poslední době mluví.