Najde Zlín konečně recept na cestu z krize? Těžko říct, Slavia nemá slabinu, pochybuje Pivarník

Najde Zlín konečně recept na cestu z krize? Těžko říct, Slavia nemá slabinu, pochybuje Pivarník

Čtyři zápasy bez vstřelené branky, čtyři zápasy bez výhry a teď navíc duel s lídrem tabulky, který přijede ve skvělé formě a pln motivace pojistit si vedení. Dá se tato situace nějak řešit? Trenér Zlína nezněl moc přesvědčivě…

„Čeká nás mužstvo, které se vrátí z duelu Evropské ligy proti londýnské Chelsea. Mají hodně široký kádr a dokáží velmi dobře rotovat hráče. Je to pro ně konkurenční prostředí, a ti hráči, kteří se dostanou na plochu, odvádí maximum,“ uvedl pro stránky fcfastavzlin.cz Roman Pivarník, který přebral otěže po svém předchůdci Michalu Bílkovi. Na výherní vlnu ovšem Zlín převrátit nedokázal, ba dokonce se tento koráb ještě více potápí.

„Slavia dokázala v posledním období poskládat kvalitní mužstvo, které splňuje evropské parametry. Mají hráče, kteří jsou dynamičtí, urostlí a hrají náročný fotbal. Jsou silní na míči, navíc si dokáží vypomoci standardními situacemi, ve kterých jsou velmi silní. Těžce se hledá slabina,“ dodával klubovým webem citovaný trenér, jehož slova nevyzařovala přílišné sebevědomí.

Ševcům aktuálně patří devátá příčka tabulky, kde je ovšem dělí pouhé tři body od skupiny tzv. „sestupové zóny“. Právě v této zóně se bude bojovat v rámci nadstavbové části o udržení. S ohledem na zbývající počet zápasů je pro Zlín téměř nemožné, aby se propadl do nižší soutěže, ovšem stejně tak je těžké předpovědět, kdy a jestli vůbec se jeho hra zlepší.