Je potřeba zlepšit finální fázi, upozorňuje Vrba před Příbramí. Výhrou chce dostat Slavii pod tlak

Je potřeba zlepšit finální fázi, upozorňuje Vrba před Příbramí. Výhrou chce dostat Slavii pod tlak

Nebýt posledních zaváhání Slavie, asi by nám závěr sezony moc vzruchu nepřinesl, avšak chvíli na to chytila Plzeň slinu a nyní cítí šanci, jak tuto urputnou bitvu (nejen) o čelo tabulky dotáhnout do slibného konce.  

Byli lidé, kteří nadstavbovou část sezony zatracovali, ovšem když se podíváme na tabulku nyní, hráči Plzně za ni musí být vyloženě rádi. Nebýt tohoto herního doplňku, se vší pravděpodobností by se ze zisku titulu radovala Slavia, která má před nedělním 29. kolem na špičce tabulky náskok pěti bodů. Do konce základní části přitom chybí dvě utkání, pak přijde pět nadstavbových duelů, které určí kompletního mistra ligy.

V případě Plzně je nyní důležité, aby se všichni hráči dostali do optimální herní pohody, která je nabudí do té posezonní části soutěže. Před Vrbovou družinou čekají dvě zkoušky. Tou první je Příbram, tou druhou pro změnu Dukla. Oba dva týmy bojují o holé přežití v nejvyšší české soutěži.

„Když se podíváte na tabulku, je jasně vidět, že Příbram potřebuje každý bod a my také, protože chceme být co nejblíže Slavii. Určitě ale ještě musíme zlepšit finální fázi, třeba proti Baníku jsme měli spoustu akcí po křídle, ale chyběla tam lepší finální fáze,“ pravil stránkami fcviktoria.cz citovaný kormidelník mužstva, jenž zároveň cílí po třetím největším klubovém zisku bodů po třiceti kolech. Během sezony 2014/15 Plzeň uhrála 72 bodů, sezonu na to jen o bod méně. V současné chvíli mají Západočeši na svém kontě 64 bodů a před nimi leží již ony dva avizované zápasy.

Vzhledem k tomu, že oba týmy potřebují uhrát slibný výsledek, neočekává se snadná bitva. „Nebude to nic jednoduchého. Příbram hraje o život a nikdy není příjemné hrát proti takovým mančaftům. Příbram bude spoléhat hodně na brejky a standardky, na to si musíme dát pozor. Doufám, že po většinu zápasu budeme držet balon a vytvoříme si co nejvíce příležitostí,“ doplňuje pro klubový web obránce Jakub Brabec.

Herní plán nadstavbové části skupiny o titul:

1. KOLO: 2-4. (druhý tým tabulky proti čtvrtému týmu tabulky), 3-5, 6-1
2. KOLO: 1-2, 4-5, 3-6
3. KOLO: 1-4, 2-3, 5-6
4. KOLO: 5-1, 6-2, 3-4
5. KOLO: 2-5, 1-3, 4-6