Vrba: Nelze být nezklamaný, ale Příbram si bod zasloužila. Závěr soutěže bude ještě dramatický

Vrba: Nelze být nezklamaný, ale Příbram si bod zasloužila. Závěr soutěže bude ještě dramatický

Předposlední kolo základní části Fortuna:Ligy nedopadl pro přední týmy tabulky příliš růžově. Jediný bod brala také Plzeň, která na půdě Příbrami uhrála remízu 1:1. Už před zápasem Viktoriáni tušili, že se nejedná o lehký výjezd, což se také po závěrečném hvizdu potvrdilo. Vrba se na tiskové konferenci rozpovídal nejen o bodové ztrátě, ale i hrubé chybě, která utkání rozhodla.

Díky zaváhání Slavie ve Zlíně ztrácí Plzeň už jen čtyři body na lídra tabulky, ale manko mohlo být i menší. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale sami jsme si to pokazili. Vývoj zápasu byl pozitivní, ale v rozehře jsme pak udělali obrovskou chybu a Příbram nás potrestala,“ poukázal na fakt, že obě branky utkání padly již v prvním poločase.

„Ve druhém poločase už to byl spíše boj než fotbal, jsem zklamaný, ale přiznejme si, že domácí si minimálně bod zasloužili,“ ocenil výkon domácího týmu, pro který je bod velkým úspěchem. „K vítěznému gólu nám chyběl asi větší klid. V závěru se také bohužel zranil Ekpai, takže jsme měli o jednoho hráče méně,“ pokračoval Vrba v hodnocení utkání na klubových stránkách západočeského klubu.

Soupeř z druhého konce tabulky ale nepříjemně kousal a bylo očividné, že jeho boj o udržení mezi elitou nemusí být ztracen. „Příbram dobře bojovala, měla brejkové situace. Remíza je nakonec asi spravedlivá. Každopádně mě určitě mrzí, že jsme nevyhráli. Ztráta na Slavii mohla být ještě menší, ale takový je fotbal. Závěr soutěže bude ještě dramatický,“ dodal Vrba.