Trest pro teplické hráče? O polovinu nižší výplata, odebrání prémií, zkrácení dovolené i pomoc s tréninky mládeže

Trest pro teplické hráče? O polovinu nižší výplata, odebrání prémií, zkrácení dovolené i pomoc s tréninky mládeže

Ostudné domácí selhání s Mladou Boleslaví (0:8) mělo na teplických Stínadlech dohru i první květnové úterý roku 2019. Vedení tamního FK totiž uložilo hráčům severočeského áčka tresty.

"Hráčům, kteří se na podíleli na tomto utkání, bude základní mesíční odměna za měsíc květen snížena na 50 %, dále hráči budou odvetný zápas v Mladé Boleslavi hrát bez individuálních prémií, které jinak mají smluvně dané. Dalším krokem je také zkrácení dovolené, kterou nenastoupí po odvetném zápase, ale budou ještě týden trénovat společně na Stínadlech. Kromě toho budou v příštím týdnu odpoledne hráči navštěvovat tréninky našich partnerských mládežnických klubů a také přípravek FK Teplice," ozřejmil na webu fkteplice.cz ředitel Petr Hynek.

Kromě finančních i dalších trestů již probíhají také individuální pohovory s jednotlivými borci, jejichž cílem je klubová budoucnost. "Se všemi hráči individuálně postupně probíráme jejich budoucnost v FK Teplice. Musí jasně deklarovat, že chtějí pokračovat v Teplicích a podávat zde profesionální výkony, aby se podobná situace již neopakovala! Tyto pohovory jsou nyní v běhu a počítáme, že během dvou dnů je absolvuje celý tým. Podle prvních pohovorů si hráči uvědomují, že šlo o obrovskou ostudu, která znevážila jméno klubu, fanoušky i sponzory a partnery FK Teplice a chtějí tuto ostudu odčinit," pokračoval nadřízený Ljevakoviče, Kučery, Hory a spol., jehož slova vyšla na stránkách fkteplice.cz.

Hlavní trenér Stanislav Hejkal má i přes nepříjemný debakl i nadále důvěru. O odvolání jeho realizačního týmu se v teplických kancelářích neuvažovalo. "Výsledek zápasu nemá vliv na setrvání současného realizačního týmu, ten padá pouze na vrub hráčů. Realizační tým má naši důvěru a bude pokračovat i v následující sezóně," zakončil Hynek.

Formální teplická rozlučka s ligovým ročníkem 2018/2019 proběhne v neděli 12. května ve městě automobilů.