Drchala s Pulkrabem Teplice nenalákaly, nyní zvažují i akvizice z nižších španělských soutěží

Drchala s Pulkrabem Teplice nenalákaly, nyní zvažují i akvizice z nižších španělských soutěží

Teplický rozpočet na sezonu by se měl pohybovat okolo osmdesáti milionech korun. Skláři ze Stínadel proto nemají na to, aby kupovali hráče za 10 milionů korun.

I kvůli nedávné blamáží v domácím utkání s Mladou Boleslaví (0:8) však čeká žlutomodrý kádr kouče Stanislava Hejkala v létě větší třesk...

"Kádr není nejširší, to víme už od zimy, kdy odešli stoper Král a útočník Vaněček. Snažili jsme se tým posílit, i když ta hlavní obměna měla přijít na řadu v létě. Chtěli jsme hlavně posilu do útoku, ale vyvinulo se to tak, že ceny, za které nám byli hráči nabízeni, nebyly v našich možnostech. Nebo jsme úměrně k jejich kvalitám tolik peněz za ně nechtěli dát. A také jsme se nedohodli," uvedl ještě před poslední severočeskou ostudou ředitel Petr Hynek, jehož slova přinesl web idnes.cz.

Například s lépo postavenou Spartou jednali před časem tepličtí představitelé o perspektivní ofenzivní dvojici Matěj Pulkrab a Václav Drchal. Nakonec však neklapl ani jeden ze zamýšlených příchodů. "Řešil to sportovní úsek. Sparta nakonec řekla, že ani jednoho neuvolní. Drchal se do sestavy dostal, ale Pulkrab skoro nehrál," připomněl na idnes.cz čelní funkcionář mužstva, které ve skupině o Evropu skončí na boleslavské družině.

Kde se tedy bude pátrat daál? "Sportovní ředitel Štěpán Vachoušek mapuje hráče v tuzemsku i v zahraničí, na západě i na východě. Například dvakrát jsme byli ve Španělsku sledovat hráče z nižších soutěží. Jsme v kontaktu s manažery, hráče sledujeme pomocí moderních aplikací. A řešíme i české fotbalisty," zůstal nekonkrétní Hynek, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Ruku v ruce s nákupy však vždy jsou i prodeje. Aktuálně nejžádanějším fotbalistou Sklářů se zdá být produktivní Jakub Hora. "Prodej teď žádný neřešíme. Ani na Horu nabídku nemáme, Jakub navíc prodloužil smlouvu, takže by to muselo být velmi zajímavé i pro klub. Potřebujeme hlavně někoho přivést, obměnit to, kádr provětrat," uzavřel teplický šéf.