Uvolnil se trenérský post a Mourinho si na něj už brousí zuby. Ustoupí ze své podmínky?

Uvolnil se trenérský post a Mourinho si na něj už brousí zuby. Ustoupí ze své podmínky?

José Mourinho byl v prosinci vyhozen z Manchesteru United, na nové angažmá by ale nemusel čekat dlouho. Portugalský trenér přiznal, že mu tato práce chybí a že by se od příští sezóny ke koučování rád vrátil. Jedno prestižní evropské trenérské místo se uvolnilo a Mourinho by na něj údajně rád usedl...

Mourinho však říkal: "Chci převzít tým, který bude hrát Ligu mistrů." O tom, kdo se v této soutěži příští rok ukáže, zatím v mnoha případech není vůbec jasno. Jedno místo ve věhlasném evropském klubu se však uvolnilo. Claudio Ranieri na konci sezóny končí na lavičce AS Řím a Vlci tak budou hledat nástupce.

Mourinha už údajně oslovili, kandidáti však zůstávají dva - on a Antonio Conte. Oba už s italským fotbalem mají zkušenosti, Mourinho vyhrál Scudetto s Interem Milán a Conte zase s Juventusem. Oba jsou teď bez práce a minimálně Mourinho by se prý na Apeninský poloostrov mile rád vrátil.

Tým, za který nastupuje i český útočník Patrik Schick, ovšem nemá jisté, že se do Ligy mistrů probojuje. Nachází se na šestém místě, které zaručuje pouze účast v kvalifikaci o Evropskou ligu, má stejný počet bodů jako pátý AC Milán a na čtvrtou Atalantu Bergamo ztrácí tři body tři kola před koncem.

Řím se navíc o víkendu utká s již mistrovským Juventusem, cesta do Ligy mistrů tak bude velmi složitá, avšak do konce sezóny zbývají ještě tři utkání a Ranieriho muži určitě nic nevzdají. Zprávy však hovoří, že Mourinho je ochoten ze své "podmínky" ustoupit a římského klubu se chopit i navzdory neúčasti v této soutěži...