Mourinho: Je logické, že United přes Barcelonu nepřešli. Ta kvalita byla jinde

Mourinho: Je logické, že United přes Barcelonu nepřešli. Ta kvalita byla jinde

Liga mistrů už zná své semifinalisty a José Mourinho se jakoby ve svém nitru stále nemůže přenést přes to, že nemohl své bývalé svěřence vést k této bitvě.

Manchester United nyní už v čele s Ole Gunnar Solskjaerem vyrazil v rámci úterního duelu Ligy mistrů na horkou půdu Barcelony, kde se snažil odvrátit domácí prohru 0:1. Nebýt úvodního tlaku hostů, ďáblové si jen těžko něco vytvořili, načež udělali dvě chyby a rázem bylo po zápase.

Stále mnoho klubů si dodnes klade otázku, jakým způsobem nejefektivněji zastavit tak rozjetý kádr, jaký Barcelona bezpochyby má, až se náhle ze stínu vynořil Mourinho a kromě „receptu na Messiho“ odhalil, že toto vyřazení pro něj vlastně ani nebylo překvapením.

„Nemohu říct, že to pro mě bylo překvapením. Ta kvalita mezi oběma mužstvy byla jinde, a pokud se snažíte s takovým soupeřem hrát otevřenou partii, je jasné, že vás bude někdo trestat. A o to hůř pro vás, pokud ten někdo je Messi,“ povídal portugalský manažer, jenž je v tuto chvíli bez angažmá.

„Messiho hru není těžké pochopit, spíše je těžší ji ubránit. První zápas se Manchester snažil bránit zónově, a proto se Lionel nedostal tolik do hry. Vždy útočí po křídle, z něhož se přesouvá do středu, kde se chvíli zdržuje. Rakitič následně pokrývá křídlo místo něho, což Messimu dává více volnosti,“ vysvětloval Mourinho.

„V prvním utkání si to United dobře hlídali, jenže ve druhém zápase to hrubě podcenili. Jakmile hrál Pogba vlevo, McTominay vpravo a před obranou stál jen osamocený Fred, pak neměl Messiho ve středu kdo uhlídat. To je přesně ten důvod, proč nejsem zastáncem soubojů jeden na jednoho. Jakmile chcete takového hráče bránit jednotlivě, znamená to konec hry… jste mrtví,“ pokračoval šestapadesátiletý trenér.

„V každém případě Barcelona je Barcelona a Messi je zvíře, které musíte zavřít do klece. Myslím si, že je logické, že vyhráli, kvalita opravdu byla jinde,“ uzavřel svou výpověď kdysi slavný manažer.