Mourinho cítí satisfakci: Čas ukázal, že je v Manchesteru něco špatně

Mourinho cítí satisfakci: Čas ukázal, že je v Manchesteru něco špatně

V průběhu zimy skončil na lavičce Manchesteru United José Mourinho a prohlásil, že by se klub mezi elitní čtyřku zaručující účast v Lize mistrů mohl dostat pouze zázrakem. Jednu chvíli už to vypadalo, že ho Ole Gunnars Solskjaer vyvede rázně z omylu, ale jak se mu podařilo klub naladit na vítěznou vlnu, tak z ní také záhy sklouzl k bídným výsledkům. Co k tomu říká portugalský kouč nyní?

Podle bývalého šéfa lavičky Porta, Realu Madrid, Chelsea nebo Interu Milán, jde o dlouhodobý problém na Old Trafford. Pod jeho vedením byli rudí ďáblové kritizování za nekoukatelnou hru s důrazem na defenzivu. Ani to ovšem ke kýženému úspěchu nevedlo.

V minulé sezoně sice s Manchesterem vyhrál Mourinho Evropskou ligu a na domácí scéně skončil druhý za konkurenčními City, letos to ale byla zase bída. Marně fanoušci vzpomínají na roky slávy pod Sirem Alexem Fergusonem.

Mourinho byl vyhozen v prosinci po porážce 1:3 od Liverpoolu. V tu dobu ztrácel na první místo 19 bodů. Jeho nástupce ale dokázal takřka nemožné. Red devils pod jeho vedením neprohráli v lize dvanáct zápasů v řadě a útočili na TOP 4. Pak ale přišel zlom. Ze závěrečných pěti kol nebrali tři body ani jednou a skončili šestí se ztrátou 32 bodů na mistrovský Manchester City.

„Chci říci pouze dvě věci. Tou první je, že čas nám ukázal, jaká je realita. Tou druhou je pak fakt, že problémy jsou na Old Trafford stále. Nemám potřebu tu cokoli analyzovat, ale čas nám dal vysvětlení,“ řekl šestapadesátiletý kouč pro L´Equipe.