Sáček po historicky nejvyšší porážce s Plzní: Jen díky fanouškům můžeme hrát fotbal. Ještě máme 2 zápasy, chceme je kvůli nim vyhrát

Sáček po historicky nejvyšší porážce s Plzní: Jen díky fanouškům můžeme hrát fotbal. Ještě máme 2 zápasy, chceme je kvůli nim vyhrát
OBSAHUJE OHLASY

Sparta si přijela do Plzně pro debakl 0:4 a západočeský soubor ze Štruncových sadů tak slavné letenské značce připravil nejvyšší porážku v samostatné lize, ve které se oba celky utkaly již pětačtyřicetkrát.

Jak komentoval středeční výkon pražského výběru Michal Sáček? "Co k tomu říct. Nezvládli jsme to, nezvládli jsme to jako tým. Prvních 15 minut nebylo špatných zatlačili jsme je. Ale je to samozřejmě málo, mít dobrých patnáct minut. Pak se to otočilo a Plzeň zaslouženě vyhrála," neměl problém přiznat na webu sparta.cz mladý sparťanský středopolař.

Sparta měla už před vystoupením v Doosan aréně jistotu třetího místa a relativní klid. Nemohlo dojít k uspokojení? "To si nemyslím. Mělo nám to naopak pomoct, mohli jsme mít čistou hlavu jít do zápasu bez většího tlaku. Ale nepomohlo nám to, zjevně nám to spíš uškodilo. Nepředvedli jsme tu nic," krčil rameny spoluhráč Hložka, Tetteha, Štětiny a spol.

Zatímco ve třech posledních duelech se pražskému "S" podařila zjednodušit hra, na plzeňské půdě již rozehrávka znovu drhla. "Přesně tak. Chtěli jsme hrát přímočaře, ale otočilo se to proti nám a dostávali jsme sami branky z brejků. Plzeň nás porazila tím, co bylo v minulých duelech naší silnou stránkou," smutnil na stránkách sparta.cz svěřenec zaskakujícího kouče Michala Horňáka.

Do konce Fortuna:ligy pořád zbývají ještě dva duely. "Jen díky fanouškům můžeme hrát fotbal, kvůli nim jsme tu chtěli vyhrát. Co k tomu říct po takovém výsledku. Ještě máme dva zápasy, chceme je kvůli fanouškům vyhrát," zakončil dvaadvacetiletý mladík, jenž má podle serveru transfermarkt.com cenu 1,2 milionu eur.