Smutná zpráva pro sparťanskou obec: Panák a Dočkal jsou po operacích a zmeškají i start příští sezony

Smutná zpráva pro sparťanskou obec: Panák a Dočkal jsou po operacích a zmeškají i start příští sezony

Uprostřed právě probíhajícího týdne informovala Sparta o dvou úterních operačních zákrocích, které v Nemocnici na Františku podstoupili obránce Filip Panák a záložník Bořek Dočkal.

Jak zaznělo na webu sparta.cz, k rozhodnutí provést u obou zimních posil operace dospěl zdravotní tým z Letné a to zejména s ohledem na skutečnost, že se postup hojení ani u jedné z nich nevyvíjel podle očekávání.

Bývalý klíčový hráč Philadelphie Union šel pod kudlu s Achillovou šlachou, s tím, že mimo zápasový režim by mohl být klidně i čtyři měsíce, což znamená, že přijde jak o letní přípravu, tak o start nového ročníku...

"U Bořka jsme provedli reparační zákrok na Achillově šlaše, jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení," uvedl na konto reprezentačního kapitána lékař Miroslav Sinkule, jenž operační tým vedl.

Panák, jehož agentem je Václav Svěrkoš, měl potíže s kolenem už v době svého zimního přestupu z Karviné a přetrvávající potíže ho ne a ne pustit do plného tréninkového zatížení. V jeho případě by se měla pohybovat délka absence mezi čtyřmi až šesti měsíci.

"U Filipa jsme provedli revizní výkon po těžkém zranění, které utrpěl v listopadu minulého roku. Nyní jsme provedli zákrok s ohledem na hojení chrupavky," doplnil na stránkách sparta.cz Sinkule.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický vyslovil oběma borcům podporu. "Kluky budeme při jejich návratu na hřiště maximálně podporovat, dostanou od nás adekvátní servis," uzavřel funkcionář třetího týmu Fortuna:ligy.