Kdyby šel Hovorka do Slavie a dařilo by se mu tam, mohlo by to sparťany mrzet, míní Jiránek

Kdyby šel Hovorka do Slavie a dařilo by se mu tam, mohlo by to sparťany mrzet, míní Jiránek

Slavia má před sebou domácí utkání s Jabloncem, v jehož kádru má podle posledních mediálních spekulací zájem hned o dva obránce, a sice pravého obránce Tomáše Holeše a stopera Davida Hovorku.

To, že se pracuje na letních posilách ještě před definitivním koncem české nejvyšší soutěže, je zcela normální a běžné. Co na zvěsti o lovu ze severu říká bývalý český reprezentant s jednatřiceti mezinárodními starty Martin Jiránek?

O Holešovi pověděl následující. "Slavii se hodí, ale taky nechce, aby soupeři tyhle hráče získali. Skupuje je a pořizuje si kvalitu, která pak k dispozici není," uvedl na webu isport.blesk.cz brzy čtyřicetiletý veterán s minulostí v Liberci, Reggině, Spartaku Moskva, Birminghamu City či Tereku Groznyj.

Pakliže by vršovický Sinobo Stadium opustili Simon Deli či Michal Ngadeu, náhrada by se stejně jako v případě libereckého Ondřeje Kúdely mohla znovu shánět na severu země.

Jindřich Trpišovský by podle všeho stál o příchod exsparťana Davida Hovorky, jenž se stal velmi důležitou oporou zelenobílé družiny náročného trenéra Petra Rady hned ve své první sezoně na Střelnici.

"Kdyby šel do Slavie a dařilo by se mu tam, mohlo by to sparťany mrzet. Byla by to pro něho druhá zkušenost, byl by odolnější," pokračoval na stránkách Deníku Sport někdejší stoper Bohemians 1905, Příbrami či Dukly, jenž je stále aktivní v Olympii Radotín, ve které pracuje pod Daviem Jarolímem.