V Belgii sledují českou ligu velice pozorně, železný muž Viktorie Hrošovský se stal cílem mistrovského Genku

V Belgii sledují českou ligu velice pozorně, železný muž Viktorie Hrošovský se stal cílem mistrovského Genku

Belgická nejvyšší soutěž First Division A musí mít pro plzeňské hráče slabost, o čemž svědčí jak odchod Jakuba Řezníčka do Lokerenu, tak téměř zrealizovaný přestup Michaela Krmenčíka do Brugg, které se však ve finále nedohodly s Viktorií na penězích.

Další tváří, která je ze západočeského prostředí lanařena na západ Evropy, je sedmadvacetiletý slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, který je nejstabilnějším článkem plzeňské sestavy, když v základní sestavě nevynechal ani jeden z předešlých 34 soubojů ligové sezony.

Někdejší součástku Baníku Sokolov, Znojma a Ústí nad Labem by rád viděl ve svém kádru KRC Genk, s nímž aktuálně sklízí úspěchy trenér Philippe Clement. Belgičtí představitelé měli českému vicemistrovi nabídnout sumu přesahující 100 milionů korun, nicméně Adolf Šádek má za Hrošovského požadovat mnohem vyšší sumu a celá věc je otázkou dalších jednání.

Jisté je to, že se ve Štruncových sadech na odchod své klíčové opory připravují - je to jen pár dní, co Viktoria přivedla Lukáše Kalvacha ze Sigmy Olomouc a dalším jménem, o kterém se uvažuje, je Jakub Považanec z Jablonce.

Klub z Luminus Areny pro více než 24 tisíc diváků, který nedávno vyřadila z evropských pohárových soutěží Slavia, letos potřetí v historii vyhrál belgickou ligu a může se těšit na slovutnou Champions League.

O dotyčné adrese by mu navíc mohl nepochybně povyprávět stoper Jakub Brabec...