V Belgii sledují českou ligu velice pozorně, železný muž Viktorie Hrošovský se stal cílem mistrovského Genku

Belgická nejvyšší soutěž First Division A musí mít pro plzeňské hráče slabost, o čemž svědčí jak odchod Jakuba Řezníčka do Lokerenu, tak téměř zrealizovaný přestup Michaela Krmenčíka do Brugg, které se však ve finále nedohodly s Viktorií na penězích.

V Belgii sledují českou ligu velice pozorně, železný muž Viktorie Hrošovský se stal cílem mistrovského Genku

Další tváří, která je ze západočeského prostředí lanařena na západ Evropy, je sedmadvacetiletý slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, který je nejstabilnějším článkem plzeňské sestavy, když v základní sestavě nevynechal ani jeden z předešlých 34 soubojů ligové sezony.

Někdejší součástku Baníku Sokolov, Znojma a Ústí nad Labem by rád viděl ve svém kádru KRC Genk, s nímž aktuálně sklízí úspěchy trenér Philippe Clement. Belgičtí představitelé měli českému vicemistrovi nabídnout sumu přesahující 100 milionů korun, nicméně Adolf Šádek má za Hrošovského požadovat mnohem vyšší sumu a celá věc je otázkou dalších jednání.

Jisté je to, že se ve Štruncových sadech na odchod své klíčové opory připravují - je to jen pár dní, co Viktoria přivedla Lukáše Kalvacha ze Sigmy Olomouc a dalším jménem, o kterém se uvažuje, je Jakub Považanec z Jablonce.

Klub z Luminus Areny pro více než 24 tisíc diváků, který nedávno vyřadila z evropských pohárových soutěží Slavia, letos potřetí v historii vyhrál belgickou ligu a může se těšit na slovutnou Champions League.

O dotyčné adrese by mu navíc mohl nepochybně povyprávět stoper Jakub Brabec...