Weber: Evropa je pro nás všechny velká motivace, z mužstva cítím hlad po úspěchu

Weber: Evropa je pro nás všechny velká motivace, z mužstva cítím hlad po úspěchu

Mladoboleslavští chvíli po prohře 1:3 na hřišti soupeře slíbili, že ještě neskládají zbraně, a svůj slib kupodivu do puntíku dodrželi. Zlín přijel do venkovního svatostánku soupeře jako opařený, a i když přečkal tlak domácího celku z prvního poločasu, tak v tom druhém se sesypal.

Neblahé pozápasové reakce zněly celou kabinou Ševců. Počínaje trenérem přes hráče až po fanoušky jedoucí domů s prázdnou. Vidina o Evropě se pro jeden tým rozplynula, zato v kabině Boleslavi zavládla radost. Otočit dvougólové manko není nikdy nic jednoduchého.

„Jsme všichni rádi, že po zkomplikování ve Zlíně jsme finále zvládli. V odvetném utkání jsme měli dostatek příležitostí a zvládli jsme to. Pravda, trošku na hráče dolehly dvě nevyužité šance v úvodní čtvrthodině, ale musím jim poděkovat, že byli trpěliví a dotáhli dvojzápas do postupu. Nasazením Matějovského přišla na hřiště potřebná kvalita, a i když do prvního gólu ve mně byla malá dušička, tak potom jsem byl přesvědčený, že nastřílíme další a zápas zvládneme,“ pravil stránkami fkmb.cz citovaný trenér mužstva Jozef Weber, jehož tato výhra naladila i do toho nejdůležitějšího boje.

„Evropa je pro nás všechny velká motivace. Z mužstva cítím hladovost po úspěchu. Výkony a počty nastřílených branek lidi bavíme a tak se na přímý souboj o předkolo Evropské ligy těšíme a dobře se připravíme. Soupeře nepreferuji, oba jsou dobří. Na Liberec to moc neumíme a Ostrava je daleko, takže si nevybereme," vypsal klubový web slova svého kormidelníka, jenž si společně s hráči užíval tuto zaslouženou chvilku slávy.

A vzhledem k tomu, že se podařilo postoupit, bylo potřeba poslat vzkaz i kritikům, kteří doposud ještě pochybovali o schopnostech útočníka Nikolaye Komlichenka. Dle trenéra je jeho přínos nenahraditelný. „I když jeho schopnosti někteří samozvaní televizní experti znevažují, tak tvrdím, že je to výjimečný fotbalista. Nastřílel osmadvacet gólů, na dalších sedm svým spoluhráčům přihrál, je ve čtyřech nominacích pro individuální ocenění hráčů FORTUNA:LIGY a je čerstvě nominovaný do ruského reprezentačního mužstva. Takový fotbalista dosud v Mladé Boleslavi nepůsobil. Domnívám se, že si zaslouží více respektu, než mu mnozí takzvaní experti vyjadřují,“ uzavřel webem fkmb.cz citovaný lodivod týmu.