Na Andrův stadion se vrací po 17 letech známá tvář. Na Hané si Látala pojistili na 3 roky

Na Andrův stadion se vrací po 17 letech známá tvář. Na Hané si Látala pojistili na 3 roky
OBSAHUJE OHLASY

Na Hané, kde jsou momentálně doma například Beneš, Pilař, Nešpor či Falta, zareagovali na odchod Václáva Jílka a jeho asistenta Jiřího Saňáka velice rychle a náhradu oznámili již poslední květnový den.

Novým hlavním trenérem Sigmy, která v prostředí skupině letošní Fortuna:ligy ztroskotala na Zlínu, se stal Radoslav Látal, jenž se na Andrově stadionu upsal na příští tři roky do června 2022.

"Každý trenér je jiný, Radoslav určitě přinese do klubu něco nového. Je to i motivace pro hráče, někteří z nich mohou dostat víc prostoru," prohlásil sportovní ředitel olomouckého klubu Ladislav Minář.

Vicemist Evropy z roku 1996 nepřichází do žádného neznámého prostředí - jeho kariéra se totiž rozjela právě na olomoucké půdě a ve třech etapách odehrál za první tým 137 zápasů s bilancí 12 branek.

"Měl jsem nějaké nabídky, ale rozhodně jsem neváhal. Táhlo mě to domů a chtěl jsem si znovu vyzkoušet českou ligu. Nějaký vztah k Olomouci mám, výrazné váhání tam nebylo. Mužstvo v prvé řadě potřebuji poznat, hráče znám ze svého pozorování. Chci do nich dostat týmovost, ta je zásadní," doplnil samotný Látal.

Látal, jenž naposledy vedl Spartak Trnava, se kterým se však náhle rozloučil v průběhu letošní zimy, je zpět po 17 letech. V minulosti vedl také Frýdek-Místek, Opavu, Sokolov, Baník Ostrava, Košice, Dinamo Brest nebo Piast Gliwice.

Se Sigmou byl mimochodem v poslední době spojován také tandem David Holoubek a Jiří Jarošík. Po konci v Ružomberoku však zřejmě zamíří jinam....