Csaplár: Oproti Příbrami je Zlín krok dopředu. Připomíná mi to můj příchod do Liberce, mám z toho dobré pocity

Csaplár: Oproti Příbrami je Zlín krok dopředu. Připomíná mi to můj příchod do Liberce, mám z toho dobré pocity

Nový hlavní trenér zlínských Ševců Josef Csaplár, který byl bez práce od jarního konce v Příbrami, má za sebou první interview v Baťově městě. Na stránkách fcfastavzlin.cz hovořil jak o jeho prvních dojmech, tak o jeho názoru na současný kádr a vůbec plánech na další týdny a měsíce.

O tom, že zlínská nabídka nebyla jediná...

"Nabídky jsem měl. Byly nějaké možnosti hned poté, co jsem skončil v Příbrami. Ať to bylo tady, nebo ze zahraničí v Polsku nebo na Slovensku apod., tahle nabídka Zlína mi ale připadala nejzajímavější. Byla konkrétní. Když jsme se poté bavili dál po odvolání trenéra Pivarníka, tak tam už jsme se bavili hodně konkrétně a bylo to nejdál. Když už ty jednání pokročily natolik daleko, tak jsem nechtěl uhýbat z cesty a spekulovat. Chtěl jsem dodržet seriózní přístup."

O dojmech po podpisu na moravské Letné...

"Pocity jsou pozitivní. Připomíná mi to kdysi můj příchod do Liberce. Postavením klubu a v kombinaci se zázemím mi to vrací vzpomínky na Liberec. Mám z toho dobré pocity, jako by to bylo znamení. Něco symbolického. Oproti Příbrami to určitě vnímám jako krok dopředu, na který se těším. Zlín na mě zapůsobil jako pěkné město. Viděl jsem už i nějaké tréninkové prostory, bavili jsme se o tom, co bychom chtěli vylepšit, změnit, nebo zachovat.

O tom, jak se těší na Moravu...

"Hodnotím to jako pozitivní krok. Je to takové to těšení, očekávání. V okamžiku, kdy milujete fotbal, tak moc neřešíte, kde trénujete. Já jsem trénoval v Polsku, Emirátech, Německu. Pracoval jsem pro Everton, Liverpool, Wislu Krakov. Na Moravě jsem ještě nepůsobil, takže to pro mě bude zajímavé. Těším se, že poznám nové lidi, ale hlavně bych rád tomu klubu něco přinesl a něčím se taky od toho klubu, města či kraje obohatil. Není to jen o tom, že přijdu, něco změním a přinesu, ale taky bych se rád něčím obohatil."

O tom, co zatím v souvislosti s kádrem stihl...

"Na prvním místě bych měl poznat prostředí co možná nejlépe, zmapovat si situaci a až teprve pak se pouštět do nějakých změn, budou-li nutné. Možná by to chtělo některé věci změnit, myslím si, že to může být i jeden z důvodů, proč mě Zlín angažoval a chtěl něco změnit či dělat jinak. To doufám, že bych mohl splnit, ale všechno je to krok za krokem."

O tom, že si ponechá nynější realizační tým...

"Zůstává ten současný zlínský. Spolupráce by měla být úzká i s trenéry mládeže či juniorky. Žádné změny by se zatím konat neměly."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.