Za přemýšlení stojí jen jeden klub, komentuje Krejčí údajný zájem Plzně a za svým kamarádem Brabcem nepůjde

Za přemýšlení stojí jen jeden klub, komentuje Krejčí údajný zájem Plzně a za svým kamarádem Brabcem nepůjde

Ladislav Krejčí z Boloni má za sebou na Apeninském poloostrově tři sezony, během nichž si v tamní Serii A připsal 67 ligových duelů a jednu branku. I když to není úplně málo, po první italské sezoně čekal šestadvacetiletý český reprezentant a dvojnásobný mistr české ligy z let 2010 a 2014 určitě ještě kapku více.

I proto se před pár týdny psalo o tom, že může letos v létě vyměnit dres a jako jeden z vážných zájemců byla zmiňována i Viktorie Plzeň, se kterou nedávno potvrdil pokračování spolupráce také jeho velký kamarád Jakub Brabec.

Letenský odchovanec, jenž měnil před třemi lety trikot za 4 miliony, by se nemusel bránit ani české lize, ovšem na Viktorii to nevidí. "Návratu neříkám ne, pokdu by něco bylo na stole. Vím, že se psalo o Viktorii, ale za přemýšlení stojí jen jeden klub," citoval iSport.cz slova rychlonohého křídelníka, který měl na mysli slavné pražské "S", jehož nového kormidelníka Václava Jílka chválil, neboť mu imponuje, jak vidí fotbal a jaké tréninkové jednotky pod ním ve své době v Generali aréně zažil.

Ač má ještě na stadionu Reana Dall´Ary pro necelých 40 tisíc diváků dvouletou smlouvu, budoucnost je nejasná. "Sám netuším, kde budu od léta hrát. Jestli v Boloni, nebo někde úplně jinde. Musím si zodpovědět spoustu otázek. A s tím mi musí pomoct Boloňa, respektive nový nebo staronový trenér. Musím vědět, jestli se mnou počítá, a pokud ano, na jakou pozici. Zda na beka, nebo na ofenzivnějším postu. Pokud bude možnost, rád bych to s ním probral. V Itálii jsme s rodinou obrovsky spokojený, Boloňa je skvělé místo pro život. Dá se říct, že nám nic nechybí. Fanoušci jsou skvělí, není to tam blázinec. Jenže já chci hrát," jede si svou rodák z Prahy, jehož vyjádření publikoval Deník Sport.

Byť v závěru sezony nastupoval pravidelně, předtím to nebyla žádná sláva. "Bylo by to nepříjemný. Přesto jsem na konci sezony paradoxně cítil, že se posouvám. Například v rámci individuálních tréninků zaměřených na defenzivní práci. Oznámení, že se mnou nepočítají, se stalo ještě předtím, než jsem začal pravidelněji nastupovat. Pak se mi povedly zápasy s Parmou a Sampdorií. Připsal jsem si i nějaké nahrávky, tudíž už to od vedení klubu není tak striktně dané. Navíc nemáme trenéra. Mihajlovič měl smlouvu jen do léta. Čeká se, co bude. Nikdo neví, jaké změny v kádru budou. Boloňa nejdřív musí vyřešit pozici trenéra, nicméně o Mihajloviče má z logiky věci zájem. V tomto týdnu by mělo být jasněji," zakončil na iSport.cz spoluhráč Destra či Palacia.