Hložek v repre přeskočil několik kategorií. Líbí se mi, že nebrečí, ale přijme i důraznou hru soupeře, cení Krejčí

Hložek v repre přeskočil několik kategorií. Líbí se mi, že nebrečí, ale přijme i důraznou hru soupeře, cení Krejčí

Kormidelník českých Lvíčat Karel Krejčí bere na přípravný Kemp jednadvacítky do Rakouska například Matouše Trmala, Matěje Chaluše, Dominika Plechatého, Pavla Buchu, Jana Matouška, Patrika Žitného, Ondřeje Šašinku či Martina Graiciara.

Kalendářně nejmladším článkem nominace a tedy benjamínkem vyběru je však stále teprve šestnáctiletý sparťanský teenager Adam Hložek, jenž přeskočil několik kategorií a byť na nedávné Euro do 17 let neodcestoval, osmnáctka, devatenáctka, ani dvacítka už by se ho týkat neměla.

"Tím, že Sparta na jaře neuvolnila Adama na mistrovství Evropy do sedmnácti let, proběhla schůzka s klubem, manažerem a samotným Adamem. Dohodli jsme se, že v červnu s námi pojede na kemp do Rakouska. Za výkony, co předváděl, si nominaci zaslouží. Chci, aby do týmu zapadl a nebylo to dělané až na podzim na začátku kvalifikace," představil na úterní tiskové konferenci bývalý kouč Viktorie Plzeň.

Letenský klenot oslaví sedmnácté narozeniny až na konci července, nicméně celé jaro už patřil k základním stavebním kamenům Sparty, jíž buduje sportovní ředitel Tomáš Rosický. "Je obdivuhodné, jak se s tím popasoval. V jeho věku se dostat do základu Sparty je něco neskutečného. V každém zápase dokazoval, že to není náhoda. Přechod do dospělého fotbalu zvládl velice dobře, adaptoval se. Líbí se mi, že nebrečí, ale přijme i důraznou hru soupeře. Jeho dovednosti a fotbalové věci jsou na vysoké úrovni, je to velký příslib do budoucnosti," chválil svého nového svěřence Krejčí.

Jak navíc avizoval kouč áčka Jaroslav Šilhavý, nemuselo by trvat dlouho, aby se fyzicky vyspělá kometa Fortuna:ligy hlásila také v dospělé reprezentaci. "Není to tak, že to v zápase hodíme na něj, ale šanci dostane. Potřebuju Adama poznat blíž, proto jsem rád, že s námi jede. Vyzkouším si ho na tréninku v nácvicích pod hrotem, kde to je asi jeho post a cítí se tam nejlíp. Ale i ze strany zleva to ve Spartě zvládal docela slušně, je schopný odehrát všechny ofenzivní posty," uzařel na konto velkého příslibu nástupce Vítězslava Lavičky.