Teplice si plácnou s ruským zbožím z Krasnodaru a vyzkoušen bude i kmenový hráč Bohemians

Teplice si plácnou s ruským zbožím z Krasnodaru a vyzkoušen bude i kmenový hráč Bohemians

Byť začíná teplickým Sklářům letní příprava až ve čtvrtek, tým kouče Stanislava Hejkala již uprostřed pracovního týdne absolvoval na pražské Fakultě tělesné výchovy a sportu kondiční a funkční testování.

V metropoli se "proklepávaly" úkony jako stabilita, výskok, tělesné složení, cybex či běhání na pásu. "Nikdo tyhle testy asi nemá rád, ale je to potřeba, abychom věděli, jak na tom jsme. Navíc panuje teď velké vedro a to je i tady, takže o to to bylo složitější, ale zvládli jsme to a hurá do přípravy," hovořil za celé severočeské mužstvo středopoalř Daniel Trubač, jehož slova vyšla na webu fkteplice.cz.

Hráči, kteří nezakončili ročník Fortuna:ligy zrovna dvakrát slavně, si měli plnit individuální plány i během dovolené. "Od 1. do 11. června měli hráči plány, které obsahovali především vytrvalostní tréninky, ale kvůli změně herního formátu nově také rychlostně-vytrvalostní tréninky. Příprava je kratší, tím pádem nás po testech čekají kombinované tréninky - posilovna, herní věci, běžecké věci. Bude opravdu potřeba tvrdě makat. V následujících čtrnácti dnech se vždycky od pondělí do pátku budeme věnovat kondici nebo herní kondici a v sobotu nás budou čekat zápasy," ozřejmil na oficiálních stránkách klubu kondiční trenér Antonín Čepek.

O Jakuba Mareše a Manela Roya posílený tým, který sehraje první duel léta příští sobotu v rámci turnaje v Benátkách nad Jizerou, nyní testuje třiadvacetiletého odchovance vršovických Klokanů Dominika Kostku, jenž v poslední době působil v ČFL v barvách Motorletu.

Kromě Kostky, jenž dosud v nejvyšší soutěži odherál 78 minut čistého času, se nyní s teplickou družinou připravuje také vytáhlý dvaadvacetiletý univerzál Evgenii Nazarov z Krasnodaru, jenž je využitelný jakožto stoper i střední záložník. Jeho roční hostování s opcí by se mělo potvrdit po úspěšném absolvování zdravotní prohlídky, k níž dojde v závěru tohoto týdne.