Sigma stojí o návrat Hořavy a na Andrově stadionu by brala také krajánky Kerbra s Vaněčkem

Sigma stojí o návrat Hořavy a na Andrově stadionu by brala také krajánky Kerbra s Vaněčkem

Radek Látal i Ladislav Minář by v blízké budoucnosti rádi na Andrově stadionu pracovali s jednatřicetiletým odchovancem Sigmy Tomášem Hořavou, který sbíral v posledních letech úspěchy s Viktorií Plzeň.

Olomouc by ráda ve středové formaci zacelila díru po prodaném Lukáši Kalvachovi a ač zatím její představitelé nebyli konkrétní, právě bývalého reprezentanta s desetiletou hanáckou minulostí mají na nákupním seznamu proklatě vysoko...

"Osa tady je, mužstvo kvalitu má, ale je jasné, že chceme doplnit střed zálohy. Je teprve začátek přestupního termínu, ale některé hráče máme vytipované a začneme je kontaktovat," ozřejmil iSportem.cz citovaný nástupce kouče Václava Jílka.

Představitelům Sigmy hraje do karet také skutečnost, že by chtěl Hořava v Olomouci časem opět žít. zatím však má v Doosan aréně smlouvu až do června 2021 a její výše rozhodně není finančně zanedbatelná.

Protože jsou však vztahy mezi Sigmou a Viktorií dobré, o čemž svědčí také minulost a příchody Jakuba Řezníčka nebo Aidima Mahmutoviče, vyloučen není ani tento scénář.

Kromě záložníka nyní v Olomouci pátrají také po levém obránci a útočníkovi. V tomto případě jsou se zaměstnavatelem Buchty, Pilaře, Falty, Jemelky, Nešpora, Beneše a spol. spojováni devětadvacetiletý Milan Kerbr, jenž končí v kyperském Apollonu Limassol a o rok mladší David Vaněček, jenž v Edinburgu v barvách Hearts neměl příliš šťastné jaro a moc toho neodehrál.