Teplice musí myslet na budoucnost. Chybí jim generace od 23 do 25 let a potřebují i mladé kluky okolo 21 let

Teplice musí myslet na budoucnost. Chybí jim generace od 23 do 25 let a potřebují i mladé kluky okolo 21 let

Jedním z prvoligových funkcionářů, kteří mají v těchto dnech a týdnech hodně práce, je sportovní ředitel teplických Sklářů Štěpán Vachoušek, jenž zastává názor, že se musí na Stínadlech obnovit kádr i kvůli nové síle a chuti.

Těžký úkol bude nový lídr, za kterým zbytek hráčské družiny půjde. "Pracujeme na tom, v nejbližší době se sejdu s některými hráči, o kterých si myslím, že by jimi měli být. Ale je to těžké. Myslíš si, že hráč je lídr, ve finále není. Zjistíš to, až když se otevře v kabině. Vezměte si útočníka Kuchtu. Na podzim za Slovácko hrál to, co jsme na jaře po něm chtěli i my. Volal jsem tam, všichni mi řekli, že je super kluk, bojovník, makáč. A on přijde sem a nic z toho není pravda. Vrátili jsme ho do Slavie a věřím, že pro něj zase fotbal bude na prvním místě," pomohl si příkladem bývalý český reprezentant, jehož slova vyšla ńa idnes.cz.

Sám před časem avizoval, že nové akvizice hledá vedení zejména za hranicemi a to i v Rusku či ve Španělsku. Nemůže to být ještě větší risk než v případě angažování domácích hráčů? "Je to riziko. Když přivedete pět hráčů, nikdy netrefíte všech pět. Volám, ptám se, ale hlavu člověka nevyčteš, to až v kabině. Ale není na co čekat... Pět hráčů skončilo, kádr se pročistil, provětral. Nechtěli jsme čekat, že další rok bude stejný. Že začátek bude super a pak to bude uvadat. Všechno je v hlavách hráčů. Ale není to jen o nich, i my ve vedení neseme velkou vinu. Musíme se všichni poučit. A posílit, představenstvo schválilo peníze na přestupy. Nikdo nesmí mít nic jistého, to je špatně. Když do Teplic přijde nový trenér, první tři čtyři měsíce to funguje. Bylo to za mě, platí to i teď, když jsem na druhé straně. Kluci v té době ukazují, že kádr není špatný, předvádějí výborné výkony. Pak to upadá jinam. Razantně do toho vstoupíme," upozornil idnes.cz citovaný devětatřicetiletý představitel Teplic.

Ten přiznal, že jdou po útočníkovi, ale 20 milionů korun na něj nemají. A když jim v zimní přestávce nevyšlo ani lanaření Matěje Pulkraba s Václavem Drchalem, které chtěli zapůjčit ze Sparty, musí se poohlížet jinde. A v této souvislosti se budou snažit myslet na perspektivní zboží. "Máme dost zkušených hráčů, ale chybí nám generace od 23 do 25 let. Potřebujeme i mladé kluky okolo 21 let, kteří mají zkušenosti s dospělým fotbalem. Musíme myslet na budoucnost, ne jen krátkodobě, koukáme i do dorostu. Každý den jsem po ruce, a když se vracím domů, skoro neprojdu dveřmi, jak mám velkou hlavu. Musíme udělat konkurenci, klima, aby nikdo neměl nic jistého. Což je zase o penězích," přiznal majitel bronzu z Eura 2004, který v minulosti působil nejen v Teplicích, ale i ve Spartě, Slavii, Austrii Vídeń nebo Olympique Marseille.