Lacazette: Přestaňme létat v oblacích a myslet na titul. Nejprve se musíme dostat do první čtyřky

Lacazette: Přestaňme létat v oblacích a myslet na titul. Nejprve se musíme dostat do první čtyřky

Arsenal se i pod koučem Unaiem Emerym hledá. Ve finále Evropská ligy nestačil na městského rivala z Chelsea a v Premier League to výsledkově opět stačilo pouze na Evropskou ligu. Na Emirates Stadium sní o titulu, ale jeden z hlavních střelců týmu nabádá, že nejprve by se tým měl stabilně usadit v elitní čtyřce.

Gunners patří mezi ostrovní špičku, ale na ty nejlepší jim stále něco schází. Manchester City a Liverpool byly v uplynulé sezóně nedostižní, ale také Tottenham či Chelsea vykazovaly více schopností. Nesmí se zapomínat také na Manchester United, který by se také rád vrátil na výsluní. I proto je anglická nejvyšší soutěž po právu považována za tu nejtěžší na světě.

Lacazette svému týmu věří. Už po svém příchodu z Lyonu věděl, že je na správném místě. V kabině si však podle jeho slov musí dávat postupné a reálné cíle. Tím hlavním by mělo být zakončit další ročník Premier League v elitní čtyřce, která by klubu zajistila účast v Lize mistrů.

„Přestaňme létat v oblacích a myslet na titul. Bylo by to krásné, ale je to strašně moc daleko. Naší prioritou by mělo být se stabilně usadit v elitní čtyřce a vrátit se do Ligy mistrů. Zkušenosti z této soutěže ničím jiným nenahradíte. Mohou nám potom pomoci v boji o titul. Každý v týmu je hladový po úspěchu, ale cesta k němu je dlouhá. Musíme si dávat reálné cíle a jít si za nimi,“ nechal se slyšet Lacazette.