Byl to diametrálně odlišný výkon, srovnává Jílek utkání s Jabloncem a Slováckem. Sparta byla lepší, uznal i Rada

Byl to diametrálně odlišný výkon, srovnává Jílek utkání s Jabloncem a Slováckem. Sparta byla lepší, uznal i Rada
OBSAHUJE OHLASY

Sparta po prohře se Slováckem doma zdolala Jablonec 2:0 a připsala si první tři body v sezóně. Hlavně ale ukázala, že pod Václavem Jílkem jí to může šlapat. Letenští předvedli sympatický výkon a zaslouženě svého soupeře porazili.

Je ale logické, že utkání předcházela velká nervozita. "Obrovsky se mi ulevilo. Když jsme nedali asi šestou stoprocentní šanci, tak jsem byl hodně nervózní," přiznal trenér Sparty Václav Jílek a narážel tak na spálené příležitosti v prvním poločase. "Ale díky Bohu jsme vyhráli a je to podle mě zasloužené vítězství," dodal s hrdostí.

"Přístup hráčů byl oproti utkání se Slováckem diametrálně odlišný. Byl to skvělý výkon, dobře jsme vstoupili do utkání, hráli jsme za dobré atmosféry. Je jen škoda, že těch gólů nebylo ještě víc," pokračoval Jílek s hodnocením. "Jako dobrý tah se ukázalo to, že nastoupil Ladislav Krejčí," pochválil pak Jílek mladíka, kterého koupil z druholigové Zbrojovky Brno.

"Pokud takové výkony zopakujeme v dalších zápasech, získáme si respekt u našich fanoušků, ale i u soupeřů," doplnil poté kouč letenského týmu. A minimálně respekt trenéra soupeře, Petra Rady z Jablonce, už si získal. "Sparta hrála výborně, předvedla skvělý výkon a zasloužila si vyhrát," uznává Rada, jenž před dvěma lety Spartu sám krátce trénoval.

"Bylo to hodně těžké utkání. Věděl jsem, že na tom Sparta bude jinak, než kdyby před týdnem neprohrála. Měli obrovskou motivaci," prozradil Rada. "Měli hodně šancí, ale příležitosti jsme měli i my. Měli jsme je proměnit. Kdyby se to povedlo, bylo by to pro nás úplně jiné utkání," mrzelo jabloneckého kouče.

"Mrzí mě ty neproměněné šance. Za stavu 0:0 jsme Spartu zlobili, ale přesto byla lepší. Vyhrát si zasloužila," okomentoval Rada průběh utkání. "Ve druhé půli se soupeř do šancí moc nedostával a my jsme doplatili na ty zbytečné ztráty uprostřed hřiště. Druhý gól byl pak po individuální chybě a povedené střele Kangy," ukončil bývalý trenér Sparty, Teplic, Jihlavy, Slavie, Plzně a dalších.

Šanci navázat na povedené utkání s Jabloncem bude mít Sparta za týden v Českých Budějovicích, Jablonec bude naopak usilovat o body doma se Slováckem. Ještě před tím se ale tým Petra Rady představí v Arménii v rámci předkola Evropské ligy,