Dojmy Trpišovského? Nejšťastnější je náš ekonomický úsek a Bořil bude určitě pečlivě studovat Messiho

Dojmy Trpišovského? Nejšťastnější je náš ekonomický úsek a Bořil bude určitě pečlivě studovat Messiho
OBSAHUJE VIDEO

Čirá radost. Tak by se daly charakterizovat dojmy hlavního trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského na los základních skupin Ligy mistrů, v rámci nichž dorazí do Vršovic Barcelona, Borussia Dortmund a Inter Milán. Bývalý stratég Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec byl rád, že se vyhnul dvěma skupinám s velkými strašáky formou Šachtaru Doněck a Zenitu Petrohrad, na které slavné "S" narazilo relativně nedávno. O čem všem povídal na oficiálních stránkách slavia.cz dále?

O radosti z losu...

"Mám obrovskou radost. Někteří to budou určitě kritizovat a říkat, že máme být skromní a pokorní. Ale jsme ve skupině Ligy mistrů, kam chce každý proto, aby hrál s největšími týmy. Myslím i na fanoušky. Každý, kdo chodí do Edenu pravidelně, chce určitě přijít na takový tým. Určitě touží vidět hráče, kteří za ně nastupují. Když už jsme postoupili do Ligy mistrů, tak díky bohu za to, že máme tyto týmy a nedostali jsme soupeře, s nimiž už jsme hráli, nebo že nejedeme někam na východ Evropy. Každý z Česka půjde raději určitě na Barcelonu či Dortmund než na týmy, které tam byly. Nechci se nikoho dotknout. Ta příležitost je jednou za dlouhou dobu. Když je možnost sem taková mužstva dostat, tak je super, že máme všechny tři týmy, které jsou strašně zajímavé."

O tom, kam se nejvíc těší...

"Nejvíce se těším do Dortmundu. Hodně jsem ho sledoval a mám ho rád. Víme, jaká tam je atmosféra a jaký mají stadion. Je to sympatický klub. Těžko se na to odpovídá, San Siro, Barcelona, Messi. Byli bychom tu dlouho. První věc, která by mě napadla, že budeme hrát v Dortmundu. Tahle skupina je skvělá. Když si vzpomenu, kolik se vybralo na ticketingu při Chelsea, a to byla zavřená jedna tribuna, tak nejšťastnější je náš ekonomický úsek."

O tom, že vysněná Anglie nepadla...

"Jedinou kaňkou je, že jsme nedostali nikoho z Anglie. Šance byla velká, týmů tam je hodně. Tam jsme chtěli všichni. Ale máme skupinu skvělou. Není důvod k pesimismu. Já bych si dříve přál jet tam alespoň na výlet nebo na víkend a sledovat jejich zápas. Teď tam budeme hrát, trénovat. A ty týmy pak naopak budou hlavně tady. A fanoušci, kteří nás tu proti Kluži hnali, budou mít tu největší odměnu, že budou moci přijít na takové týmy."

O náročných šesti zápasech...

"Bude to náročné. Všichni víme, co je to za týmy. Nebudeme se vzdávat předem. Věřím, že jsme hlavně doma schopni soupeře potrápit, tak jako s Chelsea a Sevillou. Před Sevillou jsme měli videorozbor z jejich zápasu s Barcelonou, který skončil 4:3. Nic není nemožné. Venku to bude strašně složité. Věřím, že doma zvládneme s těmi týmy hrát zápasy, v nichž budeme schopni bodovat. Určitě chceme ve skupině získat nějaké body a dát nějaké góly. Znám vyprávění Milana Škody z Edenu, kde hrála Plzeň s Barcelonou. Byl se podívat a říkal, že Messi v tom zápase ušel osm kilometrů, dal dva góly a na jeden přihrál, nebo to bylo v nějakém podobném duchu.. Když chci, aby běhali, tak právě na Messiho vzpomínají, jak tu ušel osm kilometrů. Honza Bořil ho určitě bude pečlivě studovat.“