Lewandowski o Coutinhovi: Má šílenou finální přihrávku. Dělá nás méně předvídatelnými

Lewandowski o Coutinhovi: Má šílenou finální přihrávku. Dělá nás méně předvídatelnými

V barvách Barcelony se trápil a nedokázal navázat na výsledky, kterými se prezentoval v Liverpoolu. V létě spolu s několika dalšími zamířil do Allianz Arény, aby pomohl Bayernu Mnichov udržet status německého vládce a třeba se dočkat po dlouhé době i dobrého výsledku v Lize mistrů. A na brazilského legionáře pějí v Bavorsku ódy, že by se nikdo nemohl divit, kdyby jej aktuální bundesligový mistr chtěl získat natrvalo.

Jeho anabáze v LaLize nenaplnila očekávání a Coutinho byl před touto sezónou spojován s celou řadou jiných zaměstnavatelů. Nakonec zamířil do Bayernu na roční hostování a německý gigant v něj od prvních chvil měl bezmeznou důvěru. „Bundesliga je bohatší o dalšího skvělého hráče. Celý nás tým posune na vyšší úroveň,“ komentoval jeho příchod sportovní ředitel Hasan Salihamidžič. A nebyl moc daleko od pravdy.

Coutinho se zlepšuje každým zápasem a stává se z něj klíčová tvář týmu kouče Niky Kovače. Podpory se mu dostává i ze stran hráčů, přestože německy umí jen pár slovíček. Takový polský kanonýr Robert Lewandowski si spolupráci s ním nemůže vynachválit a již několikrát jej označil za rozdílového hráče, který může Bayernu pomoci k velkým výsledkům.

„Disponuje takřka šílenou finální přihrávkou. Může sehrát klíčovou roli v důležitých zápasech a přidat mančaftu něco speciálního. Dělá nás méně předvídatelnými,“ vyslovil se Lewandowski na adresu Coutinha. Bayern aktuálně řeší manko na čelo tabulky Bundesligy a prioritou je také zakončit podzimní část Ligy mistrů na postupovém místě zaručujícím jarní vyřazovací boje.