Zdrží se Olayinka v Edenu jen 18 měsíců? O Nigerijce je zájem na západě Evropy a ne za malé peníze

Zdrží se Olayinka v Edenu jen 18 měsíců? O Nigerijce je zájem na západě Evropy a ne za malé peníze

Čerstvý nigerijský reprezentant Peter Olayinka už hraje českou nejvyšší soutěž téměř dvě a půl sezony. Po roce v Dukle, k němuž došlo v sezoně 2016/2017, brzy završí rok a půl ve Slavii.

A kdo ví, třeba zůstane jen u toho. Jak zaznělo na IG účtu Slávistické zprávy, o ofenzivně laděného kolegu Škody, Tecla, Van Burena a Júsufa, jenž si v minulosti zahrál i za Gent, v jehož obraně nyní hraje prim exslávista Michael Ngadeu, je zájem za hranicemi země...

Třiadvacetiletý svěřenec Jindřicha Trpišovského, jenž může hrát v útoku i záložní řadě, se měl stát zajímavým pro západní Evropu včetně předních celků francouzské Ligue 1, s tím, že se klidně může jednat o značky typu Olympique Lyon, Bordeaux, Lille nebo Olympique Marseille.

Pakliže by se perspektivní borec s minulostí v belgické a albánské lize opravdu rozhodl opustit vršovický Sinobo Stadium, podle zpráv by se mohl atakovat tuzemský přestupový rekord.

A jaké má rodák z Ibadanu čísla v aktuálním ročníku? Jedenáct ligových startů a 755 poskytnutých minut přetavil ve čtyři branky, v Lize mistrů se v rámci pěti vystoupení zapsal do střelecké listiny jednou a to na půdě Interu Milán.