Sešívaní jsou v Katalánsku. Nemyslím, že by tohle utkání mělo být výrazně jiné než v Praze, hlásí asistent Trpišovského

Sešívaní jsou v Katalánsku. Nemyslím, že by tohle utkání mělo být výrazně jiné než v Praze, hlásí asistent Trpišovského
OBSAHUJE VIDEO

Lídr Fortuna:ligy, který má za sebou čtyřgólový triumf nad Baníkem, už se nachází v Barceloně, kam odletěl společně s výběrem U19. Do akce na tamním Camp Nou půjde v rámci čtvrtého kola základní fáze Ligy mistrů v úterý večer.

Jindřich Trpišovský bude mít k dispozici 22 hráčů, kteří se vměstnali na soupisku sešívaných. V sešívané výpravě chyběl David Hovorka, který je po operaci. S mužstvem však odcestovali Jakub Hora a Jakub Hromada, kteří jsou mimo soupisku.

"Zúčastnit se takového fotbalového svátku je něco neuvěřitelného. Každý se na to přirozeně těší a má ještě v paměti utkání v Praze, které bylo naprosto vyrovnané, čerstvě v nohách i hlavách. Barceloně jsme byli zdatným soupeřem a nemyslím si, že by tohle utkání mělo být výrazně jiné. Budeme chtít hrát stále stejně aktivně. Očekávám dobrý zápas, ve kterém si to budeme chtít rozdat v Barcelonou na férovku," vzkázal na webu slavia.cz asistent hlavního trenéra Zdeněk Houštecký.

A co pohled hráčské kabiny? "Zahrát si na takovém stadionu je sen každého fotbalisty. Těším se a doufám, že zápas zvládneme důstojně. Kdyby se nám podařilo odvést nějaký ten bod, bude to ještě lepší," doplnila brankářská jednička Ondřej Kolář, který se domnívá, že víkendová překvapivá prohra Barcy s Levante nic neznamená. "Zápas v Lize mistrů je něco jiného než v lize. Každý se na něj soustředí jinak. Zápas na Nou Campu bude obzvlášť náročný. Oni hrají doma skvěle, neztrácí mnoho bodů. Věřím, že ale podáme stejný výkon jako v dosavadních zápasech Ligy mistrů," dodal exliberecký strážce svatyně.

Stanislav Tecl, který si s Barcou zahrál druhé dějství a proti Ostravě se mu podařilo skórovat, očekává daleko náročnější duel, než tomu bylo v české metropoli. "Doufám, že mě gól nakopne k lepším výkonům. Vím, že to ode mě nebylo ideální. Budu nadále tvrdě pracovat, abych se stále zlepšoval. Čeká nás obrovsky náročný duel. Pokud si ale chceme zachovat naději na postup, musíme ho jednoduše zvládnout. Budeme proti nim chtít hrát stejně jako doma, ale Barcelona bude chtít zahrát lépe, takže očekávám ještě náročnější zápas," zavěštil si někdejší hráč Plzně, Jihlavy či Jablonce, jehož stanovisko vyšlo na stránkách slavia.cz.