Kouč Sparty cítí zvedající se výkonnost: Pokud chceme myslet na dotažení špičky, Jablonec nám nastaví zrcadlo

Kouč Sparty cítí zvedající se výkonnost: Pokud chceme myslet na dotažení špičky, Jablonec nám nastaví zrcadlo

Momentálně šestý tým Fortuna:ligy se sídlem v letenské Generali aréně aktuálně táhne sérii tří výher v řadě. To, zda došlo ve slavnému "S" ke skutečnému posunu, však ukáže až sobotní vystoupení na severočeské Střelnici proti třetímu Jablonci...

S tímto souhlasí i hlavní trenér Sparty Václav Jílek. "Je to asi objektivní pohled. Potkávali jsme soupeře, kteří jsou tabulkově v nižších patrech. Nechtěl bych ale snižovat výkon Opavy a dalších soupeřů. V každém utkání jsme měli pasáže, kdy jsme zápas nekontrolovali a soupeři hráli velmi dobře," pochválil předešlé protivníky exhanácký kormidelník.

Soubor Petra Rady se zatím před domácím publikem představil osmkrát s bilancí šesti výher, jedné remízy a jedné porážky. To vše při skóre 20:8. Sparta vyhrála ze sedmi výjezdů jen dva a navíc má negativní skóre 10:11. "Vyhrát venkovní utkání je velmi složité. I Slavia, která je dominantní, se o tom přesvědčila v Karviné i v Opavě. Nikdy není dopředu dané, že utkání zvládnete. Pokud ale chceme pomýšlet na dotažení se ke špičce, tak nám Jablonec nastaví zrcadlo. Cítíme, že výkonost se zvedá, byť jsme mohli v Opavě odehrát i lepší utkání co se týče kontroly a kvality," vrátil se k hubenému triumfu v patnáctém kole šéf Tetteha, Hanouska, Hložka a spol.

Proti mužstvu, které táhnou hráči jako Doležal, Jovovič, Matoušek či Sýkora, bude potřeba skórovat. Libor Kozák, jenž vyšel v Opavě i přes šance gólově naprázdno, však má důvěru i nadále. "Můžete si vsadit na to, že Libor utkání odpracuje ze všech sil. Útočníka ale dělají branky nebo orientace v pokutovém území a příprava gólů pro spoluhráče. Rezervy v Opavě byly a on je dostatečně kvalitní hráč, který nad tím zapřemýšlí a poučí se z toho. Důvěru má a věřím, že ji splatí," uzavřel třiačtyřicetiletý trenér dvanáctinásobného šampiona samostatné české ligy.