Tento záběr obletěl svět. Dnes uplynulo dvacet pět let od legendárního kung-fu kopu Erica Cantony

Tento záběr obletěl svět. Dnes uplynulo dvacet pět let od legendárního kung-fu kopu Erica Cantony
OBSAHUJE VIDEO

Eric Cantona byl jedním z neslavnějším a nejkontroverznějších fotbalistů, kteří kdy běhali po trávnících. Fotbalový mistr Evropy do 21 let, čtyřikrát vyhrál nejvyšší anglickou soutěž a dvakrát zdvihl nad hlavu pohár z FA Cupu.

Přesně v tento den v roce 1995 kopl Cantona chuligána Matthea Simmonsa za urážky na jeho rodinu. Francouzský kanonýr v dresu Manchesteru United byl potrestán devíti měsíčním zákazem hráním fotbalu, musel zaplatit tvrdou pokutu, přišel o kapitánskou pásku ve francouzské reprezentaci a musel odpracovat 120 hodin pro komunitní centrum v Manchesteru.

Na otázku, jaký byl nejlepší moment fotbalové kariéry odpověděl Cantona s čistou hlavou. „Jedním z nich byl ten, kdy jsem kopnul chuligána Crystal Palace, protože takoví lidé nemají v této hře co dělat.“

Tenkrát bylo Cantonovi osmadvacet, dokonce stanul i před civilním soudem, který ho poslal na dva týdny do vězení, nakonec mu trest změnili v podobě 120 hodin veřejných prospěšných prací. Jak sám řekl, tak horší pro něj byl verdikt disciplinární komise v podobě devíti měsíců zákazu fotbalu. Když se poté vrátil hrál pak už jen rok a půl a ve třiceti letech ukončil kariéru. Cantona svého času patřil k nejlepším fotbalistům světa.

Video: YouTube