Anulování sezony by nebylo fér, říká kouč Pardubic Krejčí

Anulování sezony by nebylo fér, říká kouč Pardubic Krejčí
ROZHOVOR

Stejně jako ostatní i je svírá obří břímě nejistoty. Dostanou fotbalisté Pardubic možnost dovést skvěle rozehranou sezonu do zdárného konce? Oslaví postup do nejvyšší soutěže, nebo naopak přijdou jejich výsledky úplně vniveč? To v tuto chvíli netuší ani trenér aktuálního lídra FNL Jiří Krejčí, který serveru eFotbal.cz poskytl následující rozhovor.

Jak vy i celý váš tým nese nouzový stav, který pozastavil dění v naší zemi?

S klukama jsem samozřejmě v kontaktu a dobře vím, že to pro ně není jednoduchá situace. Nejsou z toho nadšení. Dobře ale víme, že tohle je výjimečná situace, které se musí každý přizpůsobit. Respektujeme nařízení vlády.

Z jarní porce zápasů se ve FNL stačilo odehrát pouze jedno kolo. Jak je pro vás náročné, že prakticky jen co skončilo dlouhé přípravné období, tak hned vzápětí odstartovalo další…

Chápu, jak to myslíte. Na jaro jsme se všichni v klubu hodně těšili. Tři měsíce jsme se připravovali na rozjezd soutěže a pak už po jednom utkání, které pro nás vyznělo výsledkově dobře, přišla tahle epidemie. Teď jsme tak ve fázi, že se musíme zase připravovat, pokud tedy vůbec bude ještě na co. Nejhorší je, že nevíme, co bude. Zdraví všech lidí je však mnohem přednější.

Jak se tváříte na možnost, že by byl ročník anulován a vy byste přišli o první místo v tabulce?

Myslím, že anulování sezony by nebylo úplně fér. Ne v situaci, kdy je odehráno 17 kol, tedy víc než polovina všech utkání.

Na stole je ale i varianta, že by sezona byla předčasně ukončena, což by pro vás nyní znamenalo přímý postup do FORTUNA:LIGY…

To by pro nás bylo samozřejmě mnohem příjemnější. V kontextu toho, že jsme od pátého kola na prvním místě, bychom si to zasloužili. Za mě by ale bylo pořád ideální, kdyby se ta soutěž normálně dohrála. Když však vidím dění u nás i ve světě, tak to vidím čím dál méně realisticky.

Máte nějaké náznaky ze strany LFA, jak by se situace mohla dále vyvíjet?

Já jsem zaznamenal jen nějaké vyjádření v tom smyslu, ať zvážíme sami, zda budeme dál trénovat. Určitě nešlo o nic určitého, takže pokračujeme podle našeho zdravého rozumu. Jednoznačně se ale řídíme nařízením vlády a snažíme se o to, aby ty sociální kontakty mezi hráči byly teď co nejmenší. Zvlášť když máme kluky rozeseté po všech koutech republiky.

Hráči se tak už týden připravují dle individuálních tréninkových plánů. Kontrolujete, zda je opravdu dodržují?

My sem do Pardubic vybíráme především hráče, kteří mají dobrý charakter. Takže věřím, že to plní, vždyť to dělají sami pro sebe. Náš tým je ostatně nastaven tak, že se chce na jaře poprat o ty nejvyšší příčky. A soutěž se pořád může ještě rozjet. Proto věřím, že každý dělá maximum, aby byl na tento moment nachystaný.

Je pro vás malou vzpruhou fakt, že FIFA odložila mistrovství Evropy s tím, aby letos kluby hlavně dohrály své domácí soutěže?

Je to základní signál, aby se soutěže mohly normálně dohrát. Teď ale nikdo neví, jak se to bude dále vyvíjet. Můj názor je takový, že pokud se ligy rozjedou někdy do konce dubna, tak by se to dalo ještě zvládnout. Tohle ale není v našich rukách. Navíc dobře víme, že fotbal šel teď na druhou kolej.