Sivok potvrdil konec v Dynamu a nesejde se ani s Lafatou v Olešníku. Co přesně ho láká?

Sivok potvrdil konec v Dynamu a nesejde se ani s Lafatou v Olešníku. Co přesně ho láká?

I když by šestatřicetiletý stoper Tomáš Sivok výkonnostně zvládl i příští soutěžní ročník 2020/2021, na svých "důchodových" plánech nic nemění a po konci momentálně pozastavené sezony to hodlá zabalit. Ať už se bude dohrávat v červenu či červenci, nebo vůbec, což by znamenalo, že by svůj poslední ligový duel odehrál v úvodu března v Plzni.

I když mu karanténa nevyhovuje a rád by byl v akci, díky pauze mu děkují alespoň jeho opotřebovaná kolena. "Netrpí tolik, neotékají, prospívá jim to. Až znovu začneme, měla by být v rámci možností v pořádku," uvedl na webu sport.cz bývalý střední obránce Udinese či Besiktase Instanbul, jenž se připravuje individuálně podle not Aleše Kaplana, jehož považuje za jednoho z nejlepších kondičních koučů v zemi.

Nemohl by si konec profesionální kariéry nakonec rozmyslet, pokud by se Fortuna:liga přeci jen utnula již po březnu? "Nerozmyslel, opravdu je to poslední sezona. Už to mám v hlavě tak nastavené. Nevím, co by se muselo stát, abych svoje rozhodnutí změnil. Není tajemstvím, že vztahy některých hráčů, včetně mne, s částí vedení klubu, nejsou dobré. Neumím si představit, že bych za tohoto stavu v Dynamu pokračoval," doplnil na sport.cz exreprezentant, jenž se na jih Čech vrátil z izraelské ligy.

Ten, co má rád také hokej a tenis a od léta se hodlá více věnovat právě těmto odvětvím, sám sebe nevidí ani v nižší soutěži. A to ani na úrovni Olešníku, za který stále válí jeho kamarád David Lafata. "Stihli jsme si dát kafe než byl vyhlášen nouzový stav, ani to nezkusil, ale samozřejmě jsme kamarádi a v kontaktu. Když skončím s aktivní kariérou, tak definitivně, nikde už hrát nebudu. Víkendové zápasy by se mi do programu nevešly," avizoval Sivok, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.

Fotbal však neopustí. Spíš než v trenérské roli se však vidí v té funkcionářské. Ani tu však nerozjede v Dynamu. "Ve fotbale se chci vzdělávat, na což nebyl čas, rozhodně tím nemyslím trenéřinu, ta pro mne není. Chtěl bych dělat manažerskou práci. Mám nějaké představy, jak zvednout úroveň klubu, zmodernizovat ho. Chtěl bych ve fotbale něco tvořit, to by mě bavilo. Tyhle představy, a nejen moje, jak udělat z Dynama moderní klub, jeho současné vedení odmítlo. Chtěl bych je uplatnit jinde, kde o mne bude zájem. Rád bych se také inspiroval v jiných klubech, učil se od těch, kteří vědí, jak se buduje a spravuje moderní klub. Snad se někde něco naskytne, ať dříve, nebo třeba později," zakončil na sport.cz funkční veterán, jenž odehrál po svém návratu do Budějovic šestnáct soutěžních zápasů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.