Exsparťan Hybš: Přestup do Plzně vnímám jako velký posun vpřed a další krok v plnění mých snů

Exsparťan Hybš: Přestup do Plzně vnímám jako velký posun vpřed a další krok v plnění mých snů

Bývalý mládežnický reprezentant Česka Matěj Hybš se upsal od ročníku 2020/2021 Viktorii Plzeň, s tím, že v Doosan aréně podepsal tříletý kontrakt až do léta 2023.

To vše i přesto, že o něj byl zájem i za hranicemi jeho rodné země. "O Matěje jsme registrovali i zájem ze zahraničí, nicméně zájem z Viktorky byl ze všech největší, jednání velmi konkrétní a rychlá a hráče určitě přesvědčila i komunikace s vedením klubu a hlavním trenérem," prozradil na fcviktoria.cz agent Daniel Smejkal.

Odchovanec Sparty, který prošel na tuzemské mapě také Jihlavou či Jabloncem, tak opustí Slovan Liberec, jehož součástí je od září 2017, čili necelé tři roky.

Pod jeho transferem je podepsán i za sportovní úsek zodpovídající Zdeněk Psotka. "Matěj je velmi zajímavým a rychlostním typem hráče, který nás zaujal. Po vzájemné debatě a shodě se sportovním ředitelem i trenérem jsme se rozhodli jej oslovit a jsme rádi, že ho v nové sezoně budeme moci vídat ve viktoriánském dresu. Přejeme mu, aby se mu v Plzni líbilo a hlavně dařilo," pronesl na webu fcviktoria.cz generální manažer západočeské značky Adolf Šádek.

Jak už naťukl funkcionář vicemistra, vše podsvětil také Adrian Guľa. "Jsem rád, že můžeme v týmu na novou sezonu přivítat dalšího kvalitního hráče. Nejen z pohledu toho, co má za sebou, ale i z pohledu jeho parametrů a zkušeností věříme, že bude pro celou Viktorku přínosem," okomentoval muže se 143 prvoligovými vystoupeními, 6 brankami a 9 asistencemi slovenský odborník, jenž ve Štruncových sadech vystřídal Pavla Vrbu.

A co dojmy samotného krajního beka? "Přestup do Plzně vnímám jako velký posun vpřed, další krok v plnění mých snů. V Liberci jsem byl od prvního dne spokojený a vděčím mu za strašně moc, teď je to ale další etapa. Plzeň je velký a perspektivní klub se skvělým zázemím. Co jsem mohl poznat, tak všichni jsou nastavení, jak bych chtěl – s touhou se zlepšovat a chtít vyhrávat. Jdu do klubu, který má nejvyšší ambice, chce vyhrávat tituly a hrát evropské poháry. Přesně to chci i já. Chci si zasloužit místo v sestavě, vyhrát další titul a chci slyšet před zápasem na hřišti znělku Ligy mistrů. Jsou to velké sny, ale ty člověk musí mít, aby byl úspěšný," uzavřel sedmadvacetiletý zadák, jehož konto zdobí dosud jediný titul ze sezony 2013/2014.