Šéf Sklářů vyhrožuje, že kvůli náročnému programu vytáhne z kanceláří i Vachouška, Drska a Verbíře

Šéf Sklářů vyhrožuje, že kvůli náročnému programu vytáhne z kanceláří i Vachouška, Drska a Verbíře

Současný teplický kádr určitě nepatří v kontextu celého prvoligového peletonu k nejširším a když se k tomu přidá brzký náročný program a několik zranění, hlavnímu kouči Stanislavu Hejkalovi příliš do zpěvu není.

Tým, jehož čeká dohrávka proti Slovanu Liberec již za necelých deset dní, zatím naposledy přišel o Aloise Hyčku, jenž musel do nemocnice kvůli zraněné ruce.

Exsparťanský asistent, jehož soubor se v sobotu utká s Ústím nad Labem, navíc nyní nemůže kvůli šrámům počítat ani se Shejbalem, Řezníčkem, Petrem Marešem, Marečkem či Hýblem. "Už s nadsázkou říkám: Jsem spokojený s tím, že v realizačním kádru mám Verbíře, Drska a Vachouška. Jestli to takhle půjde dál, vážně dojde na tyhle staré plejery," uvedl v interview pro idnes.cz šéf teplické lavičky.

Jak reálné je nějaké doplnění? "Se všemi hráči z dorostu, kteří už nám trošku dospěli, pracujeme. Nejde donekonečna brát z dorostu. Za chvíli bychom tam tahali mladší dorostence a starší žáky, to prostě ne. Máme na první obnovené kolo vykartovaného Jakuba Mareše, Hyčku, co se teď zranil. Dohrávat ligu bude velmi složité, ale musíme se s tím poprat," burcoval na idnes.cz Hejkal.

Podle jeho slov může za současný stav i to, že hráči dlouho trénovali individuálně a nebyli v regulérním stoprocentním zápřahu. "Běhali šest týdnů po lese, pak jsme měli mládežnické tréninky bez kontaktu. Až teď od pondělí trénujeme kompletně naplno a odpadává nám to. Takže musíme trochu upravit tréninky a uvidíme, jak to dáme dohromady. Čekáme na výsledky magnetických rezonancí zraněných hráčů, od toho se bude odvíjet sestava," doplnil na portálu idnes.cz trenér.

Ten začíná trochu myslet i na mládežnického reprezentanta Davida Heidenreicha, jemuž Atalanta Bergamo povolila tréninky se Skláři po celý květen a kdo ví, třeba by se z toho mohlo upéct například hostování. "Jsme s Bergamem domluveni, že s námi může trénovat, a chceme, aby za nás i hrál přátelská utkání. A možná je to pro nás do budoucna nějaká myšlenka. Je tady z regionu, a pokud by měl na áčko Bergama, což bychom mu samozřejmě přáli, není co řešit. Ale kdyby tam měl hrát juniorské soutěže, tak si myslím, že první česká liga, která je fyzicky velmi náročná, by mu i pomohla," uzavřel na idnes.cz muž zodpovědný za výsledky a výkony severočeského výběru.