Musíme být pozitivní, nesmíme propadat negaci, tvrdí těsně před ligovým finišem Pilík

Musíme být pozitivní, nesmíme propadat negaci, tvrdí těsně před ligovým finišem Pilík

Velezkušený jablonecký záložník Tomáš Pilík si před pár dny v Edenu připsal svůj jubilejní třístý ligový zápas. Vysoká prohra s čerstvě korunovaným mistrem však byla nespornou kaňkou...

"Byl to pro mě 300. ligový zápas, ale takhle jsem si ho určitě nepředstavoval. Já tyhle statistiky až tolik nesleduji, ale přítelkyně mi to připomínala. Říkala mi každým zápasem, že se to blíží. Věděl jsem o tom. Představoval jsem si to trošku jinak, ne že dostaneme čtyři góly. To číslo je hezký, ale nic to neznamená. Prohra je vysoká a určitě to kazí," uvedl na webu fkjablonec.cz bývalý hráč Příbrami, Ústí nad Labem, Zbrojovky či maďarského Honvédu.

Zelenobílý tým, který je právě teď pátý, čekají ještě do konce Fortuna:ligy dva duely - představí se na Letné proti Spartě a pak na domácí Střelnici proti Baníku Ostrava. Cílem je pořád čtvrté místo. Co je třeba udělat pro to, aby se na něj podařilo dosáhnout?

"Musíme být pozitivní. Nesmíme propadat negaci. Teď to řeknu možná blbě, ale asi se nedalo moc čekat, že ze dvou zápasů v Plzni a na Slavii uděláme nějaké body. Jde o to, jak vypadá hra, i když v Plzni byla slušná. Budeme muset určitě porazit Ostravu a doufat, že Liberec už nehraje body," uzavřel na fkjablonec.cz jednatřicetiletý svěřenec Petra Rady.

V ročníku 2019/2020 dosáhl Pilík v Jablonci na 28 prvoligových vystoupení, ve kterých se mu nepodařilo skórovat a v nejvyšší soutěži již čeká na přesný zásah od podzimu 2017. Možná i proto je pouze náhradníkem, jenž šel do hry od začátku jen v jedenácti případech z třiatřiceti šancí.