Kteří zahraniční protivníci prověří úřadujícího mistra z Edenu těsně před startem nového ročníku Fortuna:ligy?

Kteří zahraniční protivníci prověří úřadujícího mistra z Edenu těsně před startem nového ročníku Fortuna:ligy?

Slavii čekají v první polovině srpna na rakouské půdě (Laa an der Thaya) hned čtyři přípravné duely.

Nejprve si to rozdá český mistr se St. Pöltenem, který sídlí v Dolních Rakousích a od ročníku 2016/2017 je nepřetržitým účastníkem nejvyšší soutěže, s tím, že před šesti lety pronikl až do finále Rakouského poháru.

O tři dny později narazí svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského na druhý celek maďarské ligy MOL Fehérvár FC, který se může těšit na předkola Evropské ligy. Pokud jde o úspěchy, tým z města Székesfehérvár je trojnásobným šampionem Maďarska a dvojnásobným držitelem poháru, který několikrát figuroval i v základní skupině EL. V sezoně 2018/2019 například remizoval s pozdějším vítězem Chelsea.

Předposlední souboj herního soustředění se ponese ve znamení střetu s SK Sturm Graz, který v Rakousku naposledy triumfoval v ročníku 2010/2011. V nedávno skončené sezoně mělo mužstvo ze Štýrského Hradce špatný finiš a po devíti prohrách z deseti utkání obsadilo ve skupině o titul poslední, neevropské místo.

S herním kempem se Olayinka, Kolář, Stanciu a spol. rozloučí soubojem s Austrií Vídeň, jejíž konto zdobí 24 titulů a 27 pohárových triumfů. V příštím soutěžním ročníku ale bude tradiční rakouská značka, za níž si v minulosti zahráli například Tomáš Jun či David Lafata, bez evropských pohárů.

Slávistický program v Rakousku:

Středa 5. srpna: Slavia - St. Pölten
Sobota 8. srpna: Slavia - Fehérvár FC
Úterý 11. srpna: Slavia - Sturm Graz
Pátek 14. srpna: Slavia - Austria Vídeň

West Ham opět sáhl do Edenu a po Součkovi ulovil kanonýrku s fantastickou pracovní morálkou