Táborsko se konečně s Evianem domluvilo na mladém Senegalci, kolem kterého již krouží i Slavia

Táborsko se konečně s Evianem domluvilo na mladém Senegalci, kolem kterého již krouží i Slavia

Vítěz ČFL FC Táborsko, jehož zřejmě čeká administrativní posun do FNL, konečně dotáhl zamotaný transfer devatenáctiletého Senegalce Abdallaha Simy, který přichází na jih Čech z francouzského celku FC Evian, jenž se nyní pohybuje v nižších soutěžích.

Perspektivní mladík, jenž může nastupovat v útoku i jakožto ofenzivní záloha, byl v Táborsku již nějakou dobu zapůjčen, ale koronavirová krize ho odvála pryč.

Byť nenastoupil za svého nynějšího zaměstnavatele k ani jednomu soutěžnímu utkání, v přípravě a letní lize, kterou Táborsko vyhrálo, zaujal natolik, že se s dlouhodobou smlouvou neotálelo. Tím spíš, že už kolem mlsně krouží mnohem silnější psi včetně Slavie...

"Smlouva pro Abdallaha Simu je výrazem prohloubení spolupráce mezi oběma kluby, vyloučené nejsou příchody dalších hráčů. Sima během čtyř měsíců u nás ukázal svoje kvality a přesvědčil mě jako trenéra i vedení klubu, aby do něho investovalo. Pojistili jsme si hráče, který svým profilem na fotbalovém trhu není. Již teď registrujeme zájem z mnoha klubů, například i z pražské Slavie," ozřejmil trenér áčka Miloslav Brožek, jehož klub před časem hodil záchranné lano také Matěji Majkovi, jemuž nevyšlo angažmá v Brentfordu.

A posilovat by se zřejmě mělo na jihu země i dál. "Nechci zatím spekulovat. Dali jsme teď prostor velkému množství hráčů, abychom turnaj zvládli. Jsem přesvědčen, že i tento kádr, mírně vyselektovaný, je konkurenceschopný. Přesto ještě nějací hráči přijdou, protože kádr je pořád otevřený. Berme to tak, že všichni hráči, co tu teď jsou, mají nějakou kvalitu, je rozdíl v tom, když je ladíte, dostáváte je do top formy v běžné přípravě, než když hrají každý druhý den a musejí to ve svém mladém věku prokazovat. Hráči tady mají budoucnost, mají kvalitu. Pokud by kádr zůstal takto zachovaný, asi bychom šli do určitého rizika, protože řada hráčů nemá v profesionální soutěži nic odehráno, ale já hráčům naprosto věřím. Nicméně jako trenér budu chtít posílit," informoval na webu fctaborsko kouč Brožek, jenž v týmu pracoval i s dalšími cizinci jako Almeida, Conde, Tolno či Mpondo.