Nejlepší záložník, obránce a trenér planety? Xavi uvedl tři jména, která prý nikdo nepřekoná

Nejlepší záložník, obránce a trenér planety? Xavi uvedl tři jména, která prý nikdo nepřekoná

Legendární Xavi, jenž byl ve své aktivní době sám považován za jednoho z nejlepších záložníků světa, odhalil, na koho hledí jako na svého zástupce. K tomu navíc se podíval i na současného lídra mezi stopery či manažery.

Tehdejší hvězdný hráč Barcelony, který se pyšní osmi mistrovskými trofejemi z nejvyšší španělské soutěže, se domnívá, že nejlepší středopolař planety momentálně působí na severu Anglie v Manchesteru City. Jeho přesvědčení je dokonce natolik silné, že všichni ostatní hráči, co působí na stejné pozici, se údajně nachází úroveň pod ním.

„Kevin De Bruyne je podle mě na zcela jiné úrovni než všichni jeho konkurenti. Jeho schopnosti jsou naprosto brutální, určitě se jedná o nejlepšího záložníka na světě. A stále je přitom relativně mladý,“ pravil Xavi v interview pro Qatar Airways.

Následně se zaměřil na obranu, ani zde neváhal. „Jako stopera bych zvolil Virgila van Dijka, a to především díky jeho vůdčím schopnostem a fyzické odolnosti. Také je skvěle technicky nadaný,“ vzdával hold základnímu defenzivnímu pilíři Liverpoolu, který v uplynulém ročníku Reds nasměroval až k titulu v Premier League.

A závěrem zbýval už jenom trenér. Zde ovšem žádné překvapení očekávat nemusíme. „Pep Guardiola je dozajista nejlepším trenérem na celém světě. S hráči umí komunikovat a předávat jim informace ohledně toho, jak mají hrát. A disponuje skvělými vůdčími dovednostmi,“ dodal Xavi na adresu nynějšího kouče Manchesteru City, který se v blízké době možná dočká i velmi slibné posily v podobě Lionela Messiho.