TOP 10 nejrychlejších hráčů uplynulého ročníku Premier League

TOP 10 nejrychlejších hráčů uplynulého ročníku Premier League

Ještě než nám oficiálně začne nový ročník Premier League, můžeme se v kratičkém okamžiku podívat na jednu zajímavou statistiku z toho minulého. Jací hráči zaznamenali v uplynulé sezoně nejvyšší rychlost?

Říká se, že hlavně křídla bývají nejhbitější, ovšem občas i takoví stopeři do toho umí pořádně šlápnout. Příkladem nám je základní pilíř obrany Leicesteru Caglar Soyuncu. Ten 3. listopadu loňského roku v utkání proti Crystalu Palace sešlápnul pedály a zaznamenal rychlost 37,5 km/h.

Kdo ovšem sází na dravé hráče, to je Manchester United pod vedením Oleho Gunnara Solskjaera. Jeho styl se zejména proti velkým soupeřům zakládá na protiútočné hře, a tak se není čemu divit, že mají Rudí ďáblové v nejlepší desítce nejrychlejších jedinců rovnou tři čestné zástupce.

Mezi nejrychlejší fotbalisty světa se řadí Adama Traoré z Wolverhamptonu, z jehož hbitých nohou má obavy každá obrana soupeře. Tento čtyřiadvacetiletý Španěl nás nezklamal ani letos, když své nohy rozkmital na 37,7 km/h.

Na samotném vrcholu žebříčku vysedává defenzivní člen kádru Manchesteru City Kyle Walker, který se v tomto seznamu objevuje už několik let po sobě. Nyní se však překonal, neboť 25. června zaznamenal rychlost 37,8 km/h.

Celý žebříček:

#10 Phil Foden (Man City) – 37,1 km/h
#9 Fred (Man Utd) – 37,2 km/h
#8 Shane Long (Southampton) – 37,3 km/h
#7 Ainsley Maitland-Niles (Arsenal) – 37,4 km/h
#6 Caglar Soyuncu (Leicester) – 37,5 km/h
#5 Aaron Wan-Bissaka (Man Utd) – 37,6 km/h
#4 Trezeguet (Aston Villa) – 37,6 km/h
#3 Mason Greenwood (Man Utd) – 37,6 km/h
#2 Adama Traoré (Wolves) – 37,7 km/h
#1 Kyle Walker (Man City) – 37,8 km/h

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.