Výrazní hráči Premier League s nejvíce střeleckými pokusy a žádným gólem

Výrazní hráči Premier League s nejvíce střeleckými pokusy a žádným gólem

Kteří tři hráči se dají po prvních čtyřech kolech Premier League považovat za největší smolaře, neboť zatížili konta soupeřů nejvíce střeleckými pokusy, leč na první gól stále čekají? Od Calverta-Lewina z Evertonu a Son Heung-Mina z Tottenhamu, kteří vládnou střelecké tabulce se šesti trefami, by se mohli učit tito - zatím neproduktivní - borci...

Na čele seznamu je český reprezentant Tomáš Souček (25), jenž zatím v barvách Kladivářů odehrál vše a na trávnících pobyl 360 minut čistého času, během nichž ohrozil svatyni soupeřů hned dvanáctkrát, což je statistika zastiňující všechny zbylé útočníky v anglické lize. Na uznaný první gól v ročníku 2020/2021 si však vytáhlý rodák z Havlíčkova Brodu, který se na jaře zapsal do střelecké listiny hned třikrát, stále musí počkat a to i přesto, že již West Ham i tak nastřílel osm branek. O první zápis může usilovat již osmnáctý říjnový den proti Mourinhovu Tottenhamu Hotspur.

Německý kanonýr Timo Werner (24) se v barvách Blues stále evidentně rozkoukává. Manažer Chelsea Frank Lampard ho poslal do čtyř duelů od začátku a během 360 minut zatím neskóroval. To vše i přesto, že letní posila z Lipska vypálila druhý největší počet střel v celé Premier League. Další šance na premiérovou trefu na ostrovech přijde za pár dní proti Saints.

Devět pokusů během čtyř vystoupení a 326 poskytnutých minut vypálil ofenzivně laděný Che Adams (24) ze Southamptonu, jenž v minulosti působil v Birminghamu City či Sheffieldu United. Podaří se mu prolomit smůlu již v sobotu 17. října na Stamford Bridge?

Nejvíce střeleckých pokusů bez gólového vyústění v sezoně Premier League:

  1. Tomáš Souček (West Ham United) - 12
    2. Timo Werner (Chelsea) - 11
    2. Che Adams (Southampton§ - 9

 

TOTTENHAM - WEST HAM, EVERTON - LIVERPOOL, CITY - ARSENAL, INTER - AC MILÁN, FEYENOORD - SPARTA, CELTIC - RANGERS!