Nový sportovní ředitel Dukly na Julisku nepřišel dělat výprodej a říká: Jdeme jinou cestou než Žižkov

Nový sportovní ředitel Dukly na Julisku nepřišel dělat výprodej a říká: Jdeme jinou cestou než Žižkov

Pro nového sportovního ředitele Dukly Jana Staňka vždy byla dejvická značka z Julisky klubem, který je něčím jiný, vizionářský a on věří, že tohle vnímání udrží i během svéhopůsobení na Praze 6.

Exjihlavský ředitel ale nebude mít v metropoli na povel pouze posily pro áčko, kterému momentálně patří ve druholigové tabulce pátá pozice. "Budu zastřešovat oba profi týmy, budu oponentem trenérům v jejich práci. Budu také zastřešovat scouting, společně s výkonným ředitelem Davidem Šrámkem zajišťovat jednání s hráči, kluby, agenty. Společně s realizačním týmem a s hlavním trenérem budeme představenstvu navrhovat složení kádru a tak dále," objasnil funkcionář v interview pro dukla.cz.

V šesté městské části je třeba co nejvíce eliminovat špatné přestupy a s tím spojené kroky vedle. "V Dukle se budu soustředit jen na sportovní rozvoj klubu s důrazem na profi týmy. Akademie je soběstačná, personálně i koncepčně nastavená. To neznamená, že se o ni zajímat nebudu, hlavní těžiště mojí práce je však u dospělých. Chci, abychom měli sportovní úspěch, což je u Dukly jedině boj o postup. Současně chci, aby se v A týmu prosazovali zajímaví mladí hráči, a to vyváženě z akademie spolu s těmi, které budeme přivádět z venku, jak z tuzemska, tak ze zahraničí. V zásadě je mým cílem mít tu postavenou silnou osu hráčů, kteří tu budou působit dlouhodobě a kolem nich mít postavené mladé hráče, které vychováme a prodáme. Nepřišel jsem dělat výprodej, ale chci nastavit funkční systém, který bude pokud možno eliminovat chyby ve výběru hráčů," pokračoval představitel týmu, jehož trénuje Roman Skuhravý.

Jak se mu líbí současný kádr prvního mužstva? "Nechci se uchylovat k žádnému klišé. V týmu jsou hráči hráči, kteří se mi líbí. Moje dosavadní poznatky vypovídají o tom, že tým je pracovitý a chce uspět. Momentálně tým trochu hledá cestu k tomu, jak být úspěšný opakovaně, vyhrávat pořád. Je třeba si uvědomit jednu zásadní věc. Po sestupu odešla řada hráčů, z toho osm z nich patřilo do základní sestavy. Proti tomu přišlo jen pár hráčů, ostatní byli z vlastních zdrojů, nebo přišli mladí a teprve se na nich pracuje. Teď v létě odešli další dva stěžejní lídři na hřišti i v kabině a přišel Lukáš Buchvaldek, který má potenciál, ale ani objektivně nemůže Tetoura s Holíkem okamžitě nahradit. Od července 2019 se tu tvořilo úplně nové mužstvo, které bojovalo o postup, což je skvělý úspěch trenéra a jeho týmu a je otevřené, zda by se postup podařil, nebo ne. To se nedozvíme, ale pokud by se býval podařil, určitě by hodnocení bylo ze strany veřejnosti jiné. Tu možnost ale tento tým nedostal. Díky letnímu zásahu do kádru se opět musí budovat týmová hierarchie a to nějaký čas trvá. Fanoušci na Dukle jsou nároční, ale je třeba se na některé věci podívat objektivně. Teď je potřeba ty díry z léta zacelit a vytvořit nové hvězdy. Cesta je trnitá, ale věřím, že bude úspěšná. Řada našich mladých hráčů udělala obrovský pokrok za poslední rok, jsou povoláváni do reprezentací, to ukazuje na to, že patří ke špičce minimálně ve své kategorii. Dukla jde jinou cestou než třeba Žižkov, kde je řada hráčů kolem třicítky. Já si myslím, že ta cesta je správná, protože je perspektivnější. Mě baví sledovat, jak se ti hráči zlepšují. Věřím tomu, že Dukla bude vyhrávat a že se brzy vrátí do ligy," přednesl na fkdukla.cz Staněk.

Jen na mladých však nic stavět nehodlá. Je třeba vytvořit balanc mezi mládím a zkušenostmi. "V tomhle směru se budu snažit o rovnováhu, a to o rovnováhu logickou. To znamená, že tam kde máme talentované hráče, nebudu přivádět hráče z venku, kteří by jim vytvořili konkurenci, kde se nebudou mít šanci prosadit. Konkurence bude vždy, ale pokud máme zajímavé hráče na kraj hřiště jako je například Šebrle, tak tam nevytvoříme neprostupnou zeď," zakončil Staněk, jehož klubu se odložily střety s Jihlavou, Vlašimí, Chrudimí i Viktorií Žižkov.

Defenzivní klenot Jugas: Tolik testů na covid jako my, tu snad neměl nikdo v republice