Kvůli sázkám ve FNL A ČFL dělala policie razii v sídle FAČR i v Plzni, zadrženo bylo 20 osob včetně Berbra

Kvůli sázkám ve FNL A ČFL dělala policie razii v sídle FAČR i v Plzni, zadrženo bylo 20 osob včetně Berbra

Třetí říjnový pátek zasahovala policie v sídle Fotbalové asociace České republiky (a nejen tam) a při té příležitosti obvinila z korupce 20 osob včetně místopředsedy svazu Romana Berbra.

Jak zaznělo na serveru seznamzpravy.cz, trestní stíhání se týká hlavně sázení ve druhé a třetí nejvyšší soutěži, s tím, že se vše točilo okolo Slavoje Vyšehrad, kde pracuje jakožto sportovní ředitel Roman Rogoz.

"Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila trestní stíhání u celkem dvaceti osob. Trestní řízení je vedeno v souvislosti s činností organizované zločinecké skupiny zabývající se korupcí při ovlivňování výsledků fotbalových zápasů," citoval portál seznamzpravy.cz slova vrchní pražské žalobkyně Lenky Bradáčové.

19 lidí bylo zadrženo, jeden člověk zůstal na svobodě a vyšetřováno je také dost rozhodčích.

"Tři osoby podezírá policie z trestných činů zpronevěry a podplacení. U jedné osoby je trestní řízení vedeno pro trestný čin zpronevěry, podplácení a přijetí úplatků. U dalších tří osob jde pouze o trestný čin přijetí úplatku ve prospěch organizované zločinecké skupiny," doplnila na seznamzpravy.cz Bradáčová, jež obvinila z přijetí úplatku dalších 13 tváří.

Zákrok již potvrdila také policie, která operovala také na Plzeňském krajském svazu, jemuž předsedá zmíněný partner Dagmar Damkové. "Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu provádějí na několika místech České republiky úkony trestního řízení, které souvisí s českým fotbalovým prostředím," zaznělo z úst mluvčího Jaroslava Ibeheje.

Čechy porazily covid a impotence. Z téhle skupiny měli postoupit mezi elitu. Teď musejí Skotové ztratit pět bodů