Velké kauzy Malíka významně vyčerpávají: Na jednoho člověka v tak krátké době je to poměrně velká nálož

Velké kauzy Malíka významně vyčerpávají: Na jednoho člověka v tak krátké době je to poměrně velká nálož

Současný předseda FAČR Martin Malík se ještě nerozhodl, zda bude v příštím roce obhajovat na volební valné hromadě svou pozici, jež mu náleží od konce roku 2017, kdy střídal Miroslava Peltu.

Svou případnou kandidaturu chce pečlivě zvážit i kvůli nedávno vypuklé korupční kauze, ve které je namočen jeho místopředseda Roman Berbr.

"Bude strašně záležet na tom, jakým způsobem se bude celá situace vyvíjet v těch nejbližších dnech, týdnech a měsících. Samozřejmě pak bude záležet i na tom, jakým způsobem za mnou bude či nebude stát celé fotbalové hnutí od výkonnostního po profesionální fotbal v období, kdy bude dávat smysl se touto otázkou zabývat. V neposlední řadě si celou věc musím vyhodnotit i já pro sebe," vzkázal Malík.

Když před třemi lety do dotyčné vrcholné funkce přicházel, jeho úkolem bylo prostředí zklidnit a zajistit kontinuální financování českého fotbalu. "Domnívám se, že tyto dva úkoly se ve většině podařilo naplnit. Mohli jsme se začít soustředit na to, co fotbal dělá fotbalem. Myslím, že i tady se celá řada věci povedla, na druhou stranu pak propukla ta dnešní kauza, fotbal je také těžce zasažen koronavirovou epidemií," podotkl padesátiletý funkcionář.

To, zda do voleb půjde, je tedy stále otevřené. "Přestože ty fotbalové úspěchy typu vítězství nad Anglií, možnost hrát přátelské zápasy s Brazílií a Německem si cením hodně vysoko a jsou to věci, které vás motivují a posouvají hodně dopředu, řešení těch problematických věcí a velkých kauz pochopitelně i mě významným způsobem vyčerpává. Na jednoho člověka v tak krátké době je to poměrně velká nálož," přiznal muž, jenž v minulosti šéfoval společnosti STES a byl i marketingovým ředitelem ve Slavii.

Uřízli jsme chobotnici hlavu, ale chapadla zůstala, říká Vízek o Bebrově kauze. Věří v návrat Ivana Haška?