AC Milán hraje jinak než Opava, sdělil Hanousek a přidal: Chci v Itálii vyhrát, je jedno jak

AC Milán hraje jinak než Opava, sdělil Hanousek a přidal: Chci v Itálii vyhrát, je jedno jak

Sparťanský kádr, který má za sebou vysokou domácí porážku s Lille (1:4) nabral ve středu dopoledne směr Milán, na jehož San Siru ho čeká ve čtvrtek večer druhé vystoupení ve skupinové fázi Evropské ligy.

S jakými dojmy odlétal z české metropole na Apeninský poloostrov bek Matěj Hanousek? "Těším se, ale v nějakém zápasovém módu, kdy bych cítil ten adrenalin, to ještě nejsem. Na to je čas. Ale stoprocentně to přijde. Když jsme hráli Evropskou ligu s Jabloncem, tak k nám ten los nebyl tak štědrý, co se týkalo zvučných soupeřů, hráli jsme spíš proti týmům, kde jsme měli na postup. Teď je to spíš skupina jakoby z Ligy mistrů. San Siro je každopádně jeden z nejhezčích stadionů na světě," připomněl na webu sparta.cz bývalý zadák Dukly.

Ligové duely se s těmi na evropském poli nedají srovnat. Tím spíš, když jde o konfrontaci s lídrem italské ligy. "Je to úplně něco jiného. Do Evropské ligy se z Česka dostanou týmy, které jsou v lize vždy favority a jsou zvyklé hrát do plných. V Evropě se to otáčí, my asi nebudeme favorit ani v jednom zápase. Rozdíl je i ve stylu hry, AC Milán hraje jinak než Opava," podotkl na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele svěřenec kouče Václava Kotala.

Spartu by mohl ohrožovat i aktuálně nejlepší střelec Serie A Zlatan Ibrahimovič, jenž přetavil tři ligová vystoupení v šest branek. "Je otázka, jestli bude hrát. Pokud ano, bude fajn porovnat síly s jedním z nejlepších hráčů na světě. Vidět, jaké to je, když to umíte na té opravdu světové úrovni," přidal Hanousek.

A jaký by si rád odvezl ze severu Itálie výsledek? "Přál bych si vyhrát, ale nechci tipovat. Viděli jsme to s Lille, měli jsme na to hrát s nimi vyrovnavný zápas, ale pak to zlomila červená karta a podle výsledku pak vypadáme jako břídilové. Takže chci v Itálii vyhrát, je jedno jak," zakončil na sparta.cz sedmadvacetiletý obránce letenské družiny.

Hašek byl nevolníkem Sparty už v Bohemce. Pokuta? Počkejme, až se bude hrát podle mezinárodních pravidel