Jak reagovali na Maradonův odchod Messi, Ronaldo, Ibrahimovič, Simeone, Beckham, Iniesta či Ronaldinho?

Jak reagovali na Maradonův odchod Messi, Ronaldo, Ibrahimovič, Simeone, Beckham, Iniesta či Ronaldinho?
OBSAHUJE VIDEO

30. října 1960 Lanús, Buenos Aires – 25. listopadu 2020 Tigre, Buenos Aires. Toť důležité data a místa tento týden skončené životní pouti jednoho z nejlepších fotbalistů historie Diega Armanda Maradony, jenž během své kariéry oblékal trikoty Argentinos Juniors, Boky Juniors, Barcelony, Neapole, Sevilly i Newell's Old Boys.

Rakev s ostatky Maradony byla ve středu v noci převezena do prezidentského paláce v Buenos Aires. Před budovou Casa Rosada v argentinské metropoli už v době, kdy sanitka s rakví za bezpečnostních opatření přijela, čekaly stovky lidí. Rakev bude pro veřejnost vystavena tři dny. Prezident Alberto Fernández bezprostředně po Maradonově úmrtí vyhlásil třídenní státní smutek a uvedl, že bývalý fotbalista bude mít státní pohřeb.

Jak reagoval na smrt mistra světa z roku 1986, jenž ještě letos trenérsky vedl celek Gimnasia La Plata, fotbalový svět? Vybraný výčet kondolencí, mezi nimiž jsou jak jeho bývalé kluby, tak jeho přátelé, protihráči, svěřenci i fanoušci, nabízíme níže...

Boca Juniors (Argentina):

"Věčné díky, věčný Diego."

FC Barcelona (Španělsko):

"Děkujeme za všechno, Diego."

SSC Neapol (Itálie):

"Všichni čekali, co řekneme, ae jaká slova dokážou popsat bolest, kterou teď zažíváme? Přišel čas slz. Čas slov přijde později."

Lionel Messi (Argentina):

"Středeční den je pro všechny Argentince i pro fotbal velice smutný den. Oddchází, ale neodejde úplně, protože Diego je věčný. Budu si pamatovat všechny ty chvíle, co jsme spolu prožili."

Gary Lineker (Anglie):

"Maradona byl zdaleka nejlepším fotbalistou mojí generace a možná i všech dob. Snad po požehnaném, ale i neklidném životě najdeš v rukách Božích trochu klidu."

Pelé (Brazílie):

"Tak smutná zpráva… Já ztratil velkého přítele, svět zase legendu. Doufám, že si jednoho dne spolu v nebi zakopeme."

Zlatan Ibrahimovič (Švédsko):

"Maradona nezemřel, on je nesmrtelný. Bůh dal světu nejnadanějšího fotbalistu všech dob a on bude žít navždy." 

Diego Simeone (Argentina):

"Budeš navždy s námi, v každém zápase, na každém hřišti. A budeš navždycky nejlepší na světě. Miluju tě, Diego."

Cristiano Ronaldo (Portugalsko):

"Maradona byl jedním z nejlepších. Kouzelník, který neměl sobě rovného. Odchází příliš brzy, ale zanechal za sebou bezmezné dědictví a prázdno, které nelze zaplnit. Odpočívej v pokoji, eso, nezapomeneme."

Ronaldinho (Brazílie):

"Moc jsi mě během kariéry inspiroval a nikdy nezapomenu na to, jak jsme spolu jedné noci hráli pětkový fotbal. Byl jsi můj idol a kouzelník všech kouzelníků." 

David Beckham (Anglie):

"Smutný den pro Argentinu a pro fotbal. Ale současně připomínka velkých věcí, které nám tenhle muž dal. Hrál vždycky se zápalem a nebyl nic menšího než opravdový fotbalový génius."

Andrés Iniesta (Španělsko):

"Nikdy na tebe nezapomene, vzpomínky na tebe jsou věčné."

Lorenzo Insigne (Itálie):

"Od prvního dne, kdy jsi přišel do naší milované Neapole, se z tebe stal Neapolitánec. Pro své lidi jsi udělal všechno, dal jsi nám radost, úsměvy, trofeje, lásku. Když jsem vyrůstal, poslouchal jsem v rodině příběhy o tvých kouscích a donekonečna si pouštěl tvé zápasy. Byl jsi nejlepší fotbalista historie, byl jsi náš Diego. Mám štěstí, že jsem se s tebou mohl potkat a mluvit s tebou. A nepopírám, že se mi přitom třásla kolena. Vždycky jsi pro mě našel milá slova a já na ně nikdy nezapomenu. Jako fanoušek, jako Neapolitánec, jako fotbalista - díky za všechno, D10S. Vždycky tě budeme milovat."

Petr Čech (Česko):

"Odpočívej v pokoji, legendo, nikdy nezapomeneme."

Lothar Matthäus (Německo):

"Odpočívej v pokoji, můj příteli."

P.S.: Neapolský stadion San Paolo pojmenují právě po Maradonovi. Starosta města uvedl, že k tomu radnice podnikla první kroky.

Fotbal přišel o legendu, zemřel Diego Maradona