Pekhart vůbec nesleduje střeleckou tabulku Ekstraklady a do devětatřiceti na hřišti určitě nevydrží...

Pekhart vůbec nesleduje střeleckou tabulku Ekstraklady a do devětatřiceti na hřišti určitě nevydrží...

I když už rodák ze Sušice Tomáš Pekhart (31) překlenul třicítku, v Ekstraklase zraje jako víno a zřejmě bude útočit na svou nejproduktivnější sezonu kariéry, k níž došlo v ročníku 2010/2011, kdy nasázel za Jablonec a Spartu 18 ligových branek.

Zcela tak zapadá do současného stavu, kdy se velezkušení střelci snaží dokázat, že věk je jen číslo. Jen se podívejte na Vardyho v Premier League, Lewandowského v bundeslize či tandem Ronaldo a Ibrahimovič v Serii A.

"Věk na sobě nepociťuji, možná regenerace po zápase trvá trošku déle, než dřív. Ale jinak se cítím pořád stejně. S Ibrou se srovnávat určitě nebudu, ani nemám záměr hrát do 39, to je něco neskutečného. Představa, že bych ještě osm devět let hrál...Možná u brankáře je to možné, ale jinak je to pouze u pár vyvolených, já do 39 určitě nevydržím," ozřejmil v interview pro iSport.cz bývalý forvard Las Palmas, ze kterého k našim severním sousedům přišel.

V polské lize je po dvanácti zápasech na stejném počtu gólu a tamní střelecké tabulce vládne s náskokem čtyř tref. Jde o životní formu? "Je to příjemné, ale skoro vůbec na to nekoukám. Důležitý je týmový výsledek, teď vyhráváme, v tabulce jsme první tam, kde chceme být. To je asi důležitější, než být nejlepším střelcem. Podobnou půlsezonu jsem měl naposledy v době, než jsem šel do Německa. V české lize jsem dal jedenáct gólů za podzim v Jablonci. Teď mám dvanáct branek v lize plus jeden v evropských pohárech. Navíc nás ještě čeká v pátek poslední zápas roku doma," připomněl na stránkách Deníku Sport rozjetý kanonýr s minulostí v obou slavných "S".

Případná koruna pro nejlepšího střelce polské ligy by ho pochopitelně zajímala, ale dle svých slov jí zatím nevěnuje žádnou výraznější pozornost. "Samozřejmě se mě na to lidé ptají. Upřímně to vůbec nesleduji, ani nevím, kolik gólů mají hráči za mnou. Pro mě je nejdůležitější splnit cíle, co tady máme jako tým. Pokud k tomu budu dávat góly a vyhraju korunu krále střelců, bude to příjemné, ale pokud mě to tady někdo nepředhazuje, tak bych se o tom asi ani nebavil. Máme odehraných teprve třináct kol, liga se hraje na třicet, všechno je ještě hodně daleko. V jiných klubech, kde jsem byl předtím, jsem také dával góly, ale v Česku se o tom moc nevědělo. Tady hned, jak jsem dal první gól, hodně se o tom psalo. Když branek přibývá a daří se, zájem médií stoupá, to je normální. Úplně na to nejsem, spíš se koncentruji na svou práci, ani nečtu moc článků," zakončil ve Sportu vytáhlý útočník, jenž v minulosti skóroval také za Southampton, Norimberk, Ingolstadt, AEK Atény či Hapoel Be'er Sheva.

Náhradník Guimaraese Trmal: Myslím, že jsem lidi z klubu docela překvapil

Zdroj: isport.blesk.cz