Real, Juventus? Nejvážnější zájemce o Alabu podle všeho sídlí v Anglii

Real, Juventus? Nejvážnější zájemce o Alabu podle všeho sídlí v Anglii

Rakouský defenzivní univerzál David Alaba v létě s největší pravděpodobností opustí Bayern Mnichov, kde mu končí smlouva a zatím nic nenasvědčuje tomu, že ji prodlouží. Kam ale zamíří?

O Alabu stál hlavně Real Madrid a Juventus. Oba týmy by chtěly vyztužit defenzívu, Alaba je totiž skvělým stoperem, krajním bekem či defenzivním záložníkem a oběma mužstvům by se hodil jako sůl. Kromě toho existovaly spekulace, že o reprezentanta Rakouska stojí Chelsea, Manchester City a Paris Saint-Germain.

Vůbec nejvážnějším zájemcem ale má být podle všeho Manchester United. Ole Gunnar Solskjaer má podobné úmysly jako právě Zidane a Pirlo a Alaba by mohl být důležitým pilířem rudé defenzívy United. Podle všeho jsou jednání v pokročilém stádiu a Alabu by na Old Trafford měla nalákat hlavně velmi tučná výplatní páska.

Vídeňský rodák odešel hrát fotbal do Německa v roce 2008 a od té doby působí v Bayernu, kam se vypracoval už z akademie, krátce mezitím hostoval v Hoffenheimu. Už dlouhou dobu je stabilním členem základní sestavy a s klubem získal devět titulů v bundeslize, šest německých pohárů a dva ušaté poháry za vítězství v Lize mistrů.

zdroj: sportskeeda.com