Dostálek straší Pernicu výborným Šuralem: Má týden na to, aby ho vytlačil ze sestavy

Dostálek straší Pernicu výborným Šuralem: Má týden na to, aby ho vytlačil ze sestavy

Právě teď má do sestupových vod namočená Zbrojovka k dispozici sedm středních obránců, ale protože chce být připravená na všechno, kádr už dle svého hlavního trenéra Richarda Dostálka zužovat nebude.

Protože na Malta Cupu sázel zejména na stoperskou dvojici Pavel Dreksa (31) - Jakub Šural (24), bude zajímavé sledovat, jestli dotyčnou dvojici naruší hned v prvním jarním kole nová akvizice z Viktorie Plzeň Luděk Pernica.

Protože čerstvě třicetiletý zadák naskočil v rámci podzimní Fortuna:ligy jen do čtyř duelů, je více než jasné, že působiště měnil hlavně kvůli hernímu vytižení a bude chtít být na trávníku už šestnáctý den na půdě Mladé Boleslavi.

Kouč už se zmíněným Šuralem probíral možnost alternace na pravém kraji defenzivní řady. "Naši obranu Pernica výrazně zpevní. Jestli se ale Luďa díval na náš poslední zápas, tak musí uznat, že Kuba Šural odehrál výborný zápas. Má týden na to, aby ho vytlačil ze sestavy," doplnil šéf nyní šestnáctého týmu tabulky, který se ještě do konce ledna utká o ligové body se Slovanem Liberec a Opavou.

Sám Šural, který v minulosti oblékal trikot Baníku Most, z přítomnosti dalšího defenzivního hráče radostí do stropu rozhodně neskáče, ovšem ví, že je to kvůli síle týmu třeba. "Samozřejmě pro mě je to konkurence, ale já Luďu znám, je to super kluk, mám ho rád. Neberu to vůbec špatně. Je to skvělý fotbalista, přichází z Plzně, kde hrál i evropské poháry, a nám obrovsky pomůže ještě zkvalitnit obranu,“ zakončil Šural, jehož nejstarší bratr Josef tragicky zahynul v roce 2019 v Turecku.

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.