Zlámal: V Hearts by rádi, kdybych šel někam na hostování. Jednu nabídku jsem měl, ale bylo to dál od Edinburghu

Zlámal: V Hearts by rádi, kdybych šel někam na hostování. Jednu nabídku jsem měl, ale bylo to dál od Edinburghu

Přerovský rodák Zdeněk Zlámal (35) prožívá v Hearts notně neotřelou sezonu. Jeho chlebodárce z Edinburghu sice podle očekávání vládne skotské Championship, nicméně on sám se na tom nepodílí, neboť se do klubu vrátila jeho ikona Craig Gordon, jenž má za sebou dlouhou minulost v Sunderlandu či Celtiku Glasgow.

Návrat do Premiership by neměl být problém. "Připadá mi, že máme daleko lepší tým než loni v první lize. Chodí sem hráči velkých kvalit, se zkušenostmi z Premier League. Láká je značka. Hearts je největší klub v hlavním městě, po Celtiku a Rangers ve Skotsku třetí nejvýznamnější. Kvalitu máme enormní, soupeře válcujeme. Oni když vidí, že na nás herně nemají, přidávají na tvrdosti a agresivitě. Úplně jednoduché to není. Do druhé ligy určitě nepatříme. Hearts chtějí zpátky co nejdříve. Kdyby se to nepovedlo, byl by to průšvih. Přímo postupuje první a druhého čeká baráž s předposledním týmem nejvyšší soutěže. Myslím, že to proletíme. Dunfermline a FC Dundee se poperou o druhé místo," přednesl na serveru isport.blesk.cz nynější náhradník.

Bývalý gólman Cádizu, Bari či Alanyasporu, jenž svého času prošel oběma slavnými pražskými "S", byl dokonce v průběhu září krátce zapůjčen do nejvyšší soutěže a za St. Mirren odchytal tři utkání včetně souboje s Celtikem. Další změna dresu se podle všeho zrealizuje i v blízké budoucnosti, protože hostování se nebrání ani vedení...

"Klub určitě šetří, protože největší příjem měl z návštěvnosti. Teď není ve finanční pohodě, nemůže si vyskakovat. Craig Gordon i já máme kontrakty jako brankářské jedničky. Všichni šli o dvacet procent s platem dolů, ale jinak smlouva platí normálně. Byli by rádi, kdybych šel někam na hostování. Jednu nabídku jsem měl, ale bylo to dál od Edinburghu," přiblížil na stránkách Sportu velezkušený strážce svatyně.

Šance, že by se mu přeci jen podařilo posadit o tři roky staršího Gordona, je podle něj nepatrná. "On je tady legenda. Vidím na tréninku i v zápasech, že kvalitu opravdu má. Za Sunderland nechytal v Premier League náhodou. Když tam tehdy z Hearts přestupoval, byl to nejdražší přestup britského gólmana v historii. Trenér mi už před začátkem přípravy řekl, že počítá s ním. Není pro mě pozitivní, že nehraju, ale klub chápu. Gordon odsud vzešel, lidé ho mají rádi. Je to dobrý kluk a výborný brankář. Pořád je fit. Ve Skotsku na věk brankářů ani moc nehledí," zakončil na iSport.cz Zlámal, který už by se dle svých slov nebránil ani návratu do České republiky.

Sedm let a dost. Özilův přestup je hotovou záležitostí. Prospěje to oběma stranám, chválí Arteta

Zdroj: isport.blesk.cz