Ronaldo? Vždy mi pomohl, vzpomínám na něj v dobrém, říká Čech v barvách Juventusu

Ronaldo? Vždy mi pomohl, vzpomínám na něj v dobrém, říká Čech v barvách Juventusu

Juventus a česká stopa? Není to jen legendární Pavel Nedvěd, držitel Zlatého míče a současný viceprezident klubu. Je to také nedotažený přestup Patrika Schicka, ale třeba i Roman Macek či Nicolas Penner.

Právě druhý jmenovaný rodák z Českých Budějovic přestoupil do Juventusu v roce 2017 ze Sparty a působil v mládežnických organizacích Staré dámy, za A tým nikdy nenastoupil, několikrát s ním však trénoval. Zná tak i současné hvězdy Juventusu včetně té nejlepší, samotného Cristiana Ronalda.

Na toho Penner vzpomíná v dobrém. "Věděl, že jsem atleticky nadaný, vzal si mě a před tréninkem jsme spolu trénovali. Sice vyhrál několikrát Zlatý míč, ale je to pohodový chlapík. Jeho rady jsou pro mě důležité, učit se od nejlepšího hráče světa, nic lepšího mě potkat nemohlo," nechal se slyšet Penner.

"S čímkoliv mi poradil, Portugalci jsou takoví. Když měl dobrou náladu, byl velmi pohodový, ale když ne, tak jsem se s ním raději nebavil," pokračoval Penner. Ten byl považován za velký český talent a i proto jej kdysi koupil Juventus, v poslední době jej však trápí závažné zdravotní problémy.

V Juventusu už mu smlouva vypršela a po uzdravení Penner hodlá sehnat nové angažmá. A tajně doufá, že to bude už během jara a v létě si zahraje za jednadvacítku na mistrovství Evropy. V Juventusu už ale Penner pokračovat nehodlá. "Návrat by byl ale zároveň riskantní. Radši bych volil cestu rozehrát se v nějakém menším klubu. A kdybych hrál opravdu dobře, tak by si mě Juventus třeba koupil zpátky," prozradil mladý talent.

zdroj: idnes.cz

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.