Mandžukič: Moji blízcí vědí, jak moc jsem dřel. Milán si nemusí dělat starosti ohledně mé připravenosti

Mandžukič: Moji blízcí vědí, jak moc jsem dřel. Milán si nemusí dělat starosti ohledně mé připravenosti
OBSAHUJE VIDEO

Apeninskému poloostrovu vládnoucí Rossoneri potvrdili příchod chorvatského vicemistra světa z roku 2018 Maria Mandžukiče, jenž už v úterý absolvoval svou první tréninkovou jednotku v Millanelu.

Vedení AC se s velezkušeným forvardem (34), který byl volným hráčem, dohodlo na krátkodobém kontraktu do konce aktuální sezony, s tím, že součástí dokumentu je opce na prodloužení kontraktu o další ročník.

"Existuje mnoho důvodů, proč jsem si vybral Milán. Zhlediska fotbalových dějin je to důležitý klub a plně uspokojuje moje ambice. Všichni víme, co AC znamená. Historie celku je neuvěřitelná, hrají zde skvělí šampioni. Celý svět je Milánem fascinován a už se nemůžu dočkat, až začnu. V poslední době jsem tvrdě dřel, abych mohl do tak důležitého klubu. Moji blízcí vědí, kolik úsilí jsem vynaložil, abych byl připraven bojovat o trofeje, takže si Milán nemusí dělat starosti ohledně mé kondice," pronesl Chorvat, jenž se v hlavním městě italské módy potkal se Simonem Kjaerem, jehož už zná z Wolfsburgu.

Na nové adrese by měl zastupovat devětatřicetiletého veterána Zlatana Ibrahimoviče, leč nemělo by být překážkou ani to, že by nastupovali společně. "Zlatana a jeho progres jsem sledoval od mládí a jsem šťastný, že jsem konečně ve stejném týmu jako on. Oba jsme hladoví po úspěchu. Na hřišti je to pořád zvíře a já se pokusím být stejný. Myslím, že nám to spolu půjde velmi dobře," postrašil konkurenci kanonýr, jenž slíbil fanouškům, že do každého utkání dá sto procent.

Mandžukič zahájil svou profesionální kariéru v roce 2004 v barvách NK Marsonia a poté prošel celky NK Záhřeb a GNK Dinamo Záhřeb. V zahraničí působil ve Wolfsburgu, Bayernu Mnichov, Atlétiku Madrid i Juventusu Turín, s tím, že v posledním roce nastupoval za katarské mužstvo Al-Duhail.

Za svou kariéru nasbíral útočník 24 trofejí včetně triumfu v Lize mistrů. V chorvatské reprezentaci je historicky druhým nejlepším střelcem, když se mu podařilo přetavit 89 vystoupení ve 33 branek.

V Miláně bude nosit na zádech číslo 9, které měl naposledy na San Siru Polák Krzysztof Piątek, jenž už je v současnosti spoluhráčem Vladimíra Daridy v Herthě Berlín.

Podcast: Dovede Pogba United k titulu? A kdo je nejlepší hráč Premier League?

Zdroj: acmilan.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.